אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזווית הנדל"נית: כך תשפיע תוכנית נתניהו-יוגב על המחירים צילום: מיכאל קרמר

הזווית הנדל"נית: כך תשפיע תוכנית נתניהו-יוגב על המחירים

השמאית נחמה בוגין מעריכה כי קריית שמונה לא תהפוך לאלטרנטיבת מגורים ובנהריה יעלו מחירים הדירות בכ-10%

07.02.2010, 16:07 | שי פאוזנר

קריית שמונה: תישאר רחוקה מדי

השמאית נחמה בוגין סבורה כי חיזוק קריית שמונה הוא מטרה ראויה, אולם יש להשקיע דווקא בגליל המזרחי, המוזנח יותר מהמערבי. עם זאת, היא אינה אופטימית בנוגע לעליית מחירי הדירות: "אם הדרך למרכז תארך שעתיים, לא הגיוני שקריית שמונה תיהפך לאלטרנטיבת מגורים ראויה".

נהריה: עוד 10% במחירי הדירות

לפי בוגין, סביר להניח כי ההתקרבות של נהריה למרכז באמצעות הרכבת עדיין לא תפתה רבים לעבור ולהתגורר בה, כיוון שהמרחק עדיין נחשב עצום במונחי נסיעה ישראליים. בוגין צופה כי עליית המחירים של הדירות בעיר בעקבות התוכנית תהיה בשיעור מרבי של 10%. 

 

עמק יזרעאל: עלייה של לא יותר מ־15%

בוגין מעריכה שעפולה ועירון, והעמק בכללו, ייהפכו לשולי הטבעת השנייה שמקיפה את המרכז. מקומות התעסוקה ייפתחו גם בחדרה, ואם הרכבת גם תגיע אליה - יגדל עוד יותר הביקוש למגורים בעמק יזרעאל. "הדבר יביא לעלייה מרבית של 15% במחירי הנדל"ן בעפולה", מעריכה בוגין.

 

אשדוד ואשקלון: ייהפכו למרכז

אם תצא התוכנית לפועל, ייכללו אשדוד ואשקלון בטבעת השלישית המקיפה את המרכז. לכן, ייתכן שכפי שמקומות תעסוקה עברו לאזור רחובות, כך יעברו מקומות תעסוקה אחרים לאזור אשדוד ואשקלון. בעקבות זאת, מעריכה בוגין, עתידים מחירי הנדל"ן בערים אלה לעלות במידה ניכרת.

 

באר שבע רבתי: התוכנית רק תוסיף לפריחה

בוגין מעריכה שכל אזור דרום הארץ ייהנה משינוי בשוק הנדל"ן, מזינוק בשוק התעסוקה ומכניסת מחנות צה"ל לשטחו. לדברי בוגין, בבאר שבע עולים כבר היום מחירי הנדל"ן, ללא קשר לנגישות למרכז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות