אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספורט בצהריים: אחרי הסופרבול - צרות צילום: רויטרס

ספורט בצהריים: אחרי הסופרבול - צרות

וגם: וועדת בורוביץ' הודיעה כי איגודי ספורט שנושאי משרה בהם נחקרים או הורשעו בפלילים לא יוכלו ליהנות מכספים ממשלתיים; בפורטסמות' משוכנעים כי ימצאו בעלים חמישי בעונה; אייל גולסה מתנצל על הבלגן שגרם; בפורטלנד משפצים אצטדיון כדורגל ב-31 מיליון דולר ועוד

08.02.2010, 14:13 | סוכנויות הידיעות

רוג'ר גודל, קומישינר ה-NFL, יכול לחגוג עוד סופרבול מוצלח אבל כעת האתגר הגדול ביותר שלו הוא למנוע שביתת שחקנים בשנת 2011. "אני לא חושב שמישהו בליגה רוצה לראות את העבודה מופסקת", אמר גודל. "אין בזה שום רווח. אם זה יגיע לזה אנחנו נכשלנו". גודל יתפנה כעת לניהול משא ומתן עם השחקנים ובעלי הקבוצות במטרה להגיע להסכם קיבוצי חדש.

קשר מכבי חיפה אייל גולסה התנצל היום (ב') באופן פומבי בפני מכבי חיפה, ובמיוחד בפני אוהדיה שדרשו ממנו התנצלות על התנהלותו בשבוע שעבר. גולסה מסר את ההתנצלות בפני אנשי התקשורת הרבים שהגיעו למתקן האימונים בכפר גלים. גולסה אמר: "אני רוצה להתנצל בפני כל מועדון מכבי חיפה, חשוב לי מאוד להתנצל במיוחד בפני האוהדים, ובאופן אישי בפני כל אוהד שנפגע. אני שמח שזה מאחורי, אני מתרכז בהחלמה מהפציעה ומקווה לחזור מהר למגרשים".

אלישע לוי העדיף שלא להתייחס לעניין, אך אמר בקצרה: "הפרשה מאחורינו, אייל אמר את מה שצריך להגיד, אין עוד במה לדון בזה".

ועדת בורוביץ' הודיעה לשרת התרבות והספורט, לימור לבנת, על החלטתה להחיל את הנחיות היועץ המשפטי לממשלה על כספי הטוטו-ווינר. על פי החלטת הוועדה המתווה את חלוקת כספי המועצה להסדר ההימורים בספורט, איגודי ספורט שנושאי משרה בהם נחקרים או הורשעו בפלילים לא יוכלו ליהנות מכספים אלה. זאת בכפוף להליך מוסדר הקבוע בהנחיות היועץ המשפטי לממשלה.

הליך זה גם כולל שימוע לראשי האיגוד. הוועדה ממליצה, כי השימוע שייעשה במקרה של חשד לפלילים יתקיים על ידי גוף חיצוני למועצה. שרת התרבות והספורט, לימור לבנת אמרה: "אני שמחה שוועדת בורוביץ' קיבלה את בקשתי להחיל את הנחיות היועץ המשפטי לממשלה על מאות מיליוני השקלים שמקצה הטוטו-ווינר לאיגודי הספורט השונים. מהלך זה מאפשר לנו להשפיע על התנהלות איגודי הספורט והנהלותיהם ולהבטיח מינהל תקין וחלוקת כספי מדינה באופן ראוי. צעד זה מהווה חלק חשוב בהטמעת טוהר המידות בספורט עליו עמלים כיום במשרד התרבות והספורט, ביחד עם גיבוש קוד אתי ותיקון חוק הספורט.

מועצת העיר פורטלנד אישרה שיפוץ אצטדיון הכדורגל בעיר (PGE פרק) ב-31 מיליון דולר. זאת לקראת כניסת קבוצת הכדורגל של פורטלנד לליגת הכדורגל של צפון אמריקה (MLS).

מנהל פורטסמות', דניאל ג'ייקוב, אמר כי הקבוצה לא תועבר לכונס נכסים. "אני משוכנע שהמועדון לא ייכנס לתהליך פירוק ואני דוחק באוהדי פורטסמות' לשמור על האמונה". ג'ייקוב גילה גם כי ישנם "שניים או שלושה קונצרנים שמעוניינים לרכוש את המועדון".

ההכנסות הנוספות של האמריקאס קאפ, טורניר היאכטות שמתחיל היום בוולנסיה, ירדו ב-10% מהפעם האחרונה שנערך בוולנסיה ב-2007. כך לפי חישוב של הפרופסור לעסקי ספורט - טום קאנון. לפי קאנון מאוניברסיטת ליברפול, האפקט הכלכלי של הטורניר בן 159 השנים עומד על פחות מ-7 מיליארד דולר. הסיבה לכך היא המיתון ומאבק משפטי במשך 30 חודשים לגבי קיום התחרות במפרץ הפרסי. התקציב של הוועדה המארגנת צומצם באופן מאסיבי למדי מ-230 מיליון יורו ב-2007 ל-8 מיליון יורו בלבד - זאת בעקבות עזיבת ספונסרים כגון בנק סנטנדר, UBS ונסטלה. "התחרות איבדה את החשיבות הלאומית שלה", אמר קאנון.

הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) החליט להחזיר את יו"ר סמסונג לשעבר, לי קון הי, להיות חבר הארגון. זאת לאחר שקיבל חנינה מבית המשפט בקוריאה שהרשיע אותו בהעלמת מס.

אנה איבנוביץ', הטניסאית הסרבית, האריכה את חוזה החסות שלה עם אדידס "עד סוף הקריירה". "אני מאוד גאה ללבוש אדידס עד סוף הקריירה שלי", מסרה איבנוביץ' בת ה-22. הסכם חוזה החסות לא נחשף, אך הערכות הן שמדובר על סכום של יותר מ-15 מיליון דולר בחמש שנים. לאיבנוביץ' ישנם מספר ספונסרים נוספים - ביניהם רולקס, Yonex, ורנו מוטורס ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות