אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינוי-בינוי למבוגרים ברמת אביב: אפריקה תשלם לבני 65 ומעלה את מלוא שווי הדירה - כבר לאחר פינויה צילום: עמית שעל

פינוי-בינוי למבוגרים ברמת אביב: אפריקה תשלם לבני 65 ומעלה את מלוא שווי הדירה - כבר לאחר פינויה

בדרך כלל, בעלי דירות בפרויקטים של פינוי-בינוי ממתינים כמה שנים עד לקבלת מלוא הסכום

09.02.2010, 16:27 | דותן לוי

חברת אפריקה מגוריםתעניק לדיירים מעל גיל 65 בפרויקט פינוי-בינוי ברמת אביב את הזכות לקבל את מלוא שווי הדירה החדשה כבר עם פינוי הדירה הישנה - בלי להמתין את כל תקופת המעבר שאורכת כשלוש שנים ותקופת הבנייה שאורכת כשלוש שנים נוספות.

על פי ההצעה, ההטבה תוענק לאוכלוסייה המבוגרת בפרויקט בשלוש דרכים: קבלת מזומן לפי מחיר הדירה החדשה בתוספת דמי השכירות ל-36 חודשים ובתוספת כל יתר ההטבות הנלוות, לרבות תשלום לרכישת ריהוט לבית, עלות העמדת הבטוחות ודמי ההובלה; מימון מלא של דיור מוגן, לרבות קבלת יחידה בדיור מוגן, במוסד על פי בחירתו, כשיתרת ההפרש בין הדירה החדשה לעלות היחידה בדיור המוגן תימסר לבעל הזכויות במזומן; והאפשרות השלישית היא בחירת דירה קטנה יותר בפרויקט וקבלת מזומן בגין ההפרש שבין הדירה הקטנה לדירה החלופית.

הפתרון נועד לספק מענה למקרים נפוצים בהם פרויקטים של פינוי-בינוי "נתקעים" בגלל סירוב של דיירים מבוגרים. לדיירים אלה, שמתגוררים בדרך כלל שנים ארוכות במבנה, אין צורך בדירה גדולה יותר ולעת זיקנה הם אינם מעוניינים במעבר דירה.

אפריקה נבחרה לפני כחצי שנה על ידי רוב בעלי הזכויות במתחם הרחובות הופיין-בארט-איינשטיין ברמת אביב, לביצוע פרויקט פינוי-בינוי בשווי 2 מיליארד שקל.

המתחם, הממוקם על עתודת קרקע יקרה בלב שכונת רמת אביב ב' הוותיקה, מתפרס על 35 דונם וכולל 275 דירות לפינוי ו- 6 נכסי מסחר. במקום הדירות הישנות יוקמו כ-800 דירות חדשות. כל בעל זכות בדירה מתפנה צפוי לקבל דירה חדשה בגודל של עד 130 מ"ר נטו בתוספת מרפסת שמש, מחסן ושתי חניות. בנוסף ייהנה כל דייר גם מהטבות שוות ערך נוספות כגון שוברי קנייה בסך 20 אלף שקל לרכישת ריהוט חדש, ושינויים פנימיים בדירה ללא תשלום.

הפתרון של הקדמת התשלום הוא אחד משורה של הטבות נוספות שהושגו לאחרונה ע"י עורכי הדין של הדיירים במסגרת שדרוג ההצעה המקורית. בין ההטבות הנוספות: קבלת שתי חניות במקום אחת בהצעה המקורית, והגבלת זמן ביצוע הפרויקט. ההטבות החדשות אפשרו להגיע, בתוך כמה חודשים, לכמעט 60% הסכמה לפרויקט ולהחתמת בעלי הזכויות על הסכם מלא לפינוי-בינוי.

עו"ד לירן זילברמן, המייצג את הדיירים במתחם, אמר בתגובה: "במתחם זה הושגו תנאים יוצאי דופן שלא הושגו באף מתחם פינוי-בינוי בארץ. אני מאמין שבעלי הזכויות שטרם מימשו את זכאותם לדירה חדשה בתנאים שהושגו ינצלו בימים הקרובים את ההזדמנות הנדירה לשפר את מצבם ואת מצב נכסיהם". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
למס' 11
מבלי להיגרר לפסים אישיים, הרי הנימוקים המקצועיים כביכול שלך, התומכים בתוכניות "פינוי-בינוי", פשוט מבוססים על עובדות בלתי נכונות. רמת-אביב אינה שכונה מזדקנת ולבטח לא מידרדרת - בבתי הספר היסודיים בשכונה מתווספות כתות לימוד, ובית-הספר התיכון אליאנס צר מלהכיל את כל ילדי השכונה. יתירה מכך, ייחודה של רמת-אביב הינו, שלמרות מהיותה חלק מצפון תל-אביב, בתיה צנועים ולא מתפרצים והשטחים הירוקים בה, הפתוחים והמטופחים, רבים,. דווקא רעיונות ה"פינוי-בינוי" מעודדים את בעלי הדירות להסיר כל אחריות לשמור על רכושם ולהזניחם,, הואיל ומחר יזכו ב"פיס" - דירה במגדל. בניית המגדלים תבטל את ייחודה של השכונה, והיא תהפוך לעוד שכונה ללא אופי וייחוד.
נחום , תל-אביב  |  11.02.10
12.
למס' 8 וגם ל-11 המשך הדיון
סליחה טעינו , אוקיי אז אתה לא שלוח עורכי הדין הממולחים שמנסים לעשות קופה אבל אתה אדריכל שכנראה יהנה מתכנון האיזור ובניית מגדלים באזור שיחנקו את איכות החיים באזור ובעוד 30 שנים יהיה המצב דומה רק עם הוצאות שיקום גדולות יותר. עד היום אני מתעב את האדרכילים שבנו את השכונה הזו (לחלקם לא הייתי קורא "אדריכלים" אלא בקושי מהנדסים עלובים) עבור רסקו או איזה שיכון עובדים כזה או אחר ובנו בלוקים של דירות שיכון עלובות שאם היה להם כבוד עצמי ואתיקה למקצוע היו מסרבים לבנות ככה ועוד " שיכון לדוגמא" - ככה נראית המדינה שלנו בפרדס כץ בעיירות הפיתוח ובעוד סלאמס ברחבי הארץ רק שרמת אביב מטופחת קצת יותר.
יוסי , ת"א  |  11.02.10
11.
תגובה למספר 9
1.אינני עורך דין- אני אדריכל. 2. אינני גר בשכונתכם ואינני מעורב בכל דרך שהיא בפינוי ובינוי שלכם. 3. אינני קשור לאפריקה ישראל או לכל חברה יזמית אחרת. 4. אני מתעניין מקצועית בנושא פינוי ובינוי- מכיר את הבעיות ושמח לפתרונות. 5. מי שחושב שתמא 38 תעבוד אצלכם- טועה: מי שרוצה לגור באתר בניה, ולצאת עם בנין שיתדרדר תוך 5 שנים, ולגלות שערך הנכס שלו ירדת כי ויתר על זכויותיו ליזם שעשה כסף גדול ונתן תמורה קטנה- שיבושם לו. 6. רוב המתנגדים גרים בבתים שליד, שבהם מעליות ואולי ממ"דים- ורוצים להגן על ערך הנכסים שלהם, מתוך חשיבה (שגויה) שאם תהיינה בשכונה עוד דירות משודרגות- הם יפסידו. ולא כך. 7. רמת אביב הנה שכונה מזדקנת. שכונות מזדקנות מתדרדרות תוך תקופה קצרה וערך הנכסים צולל. הצפפה של 1:3 בשטח עירוני הנה פתרון ראוי המזריק דם חדש, כולל ילדים לשכונה- ומונע סגירת בתי ספר וגני ילדים. לכן- כדאי ללחוץ לציפוף סביר- אחרת רמת אביב תהפוך לשכונת קשישים- וזה לא בריא לקשישים עצמם. 8. ראוי שיינתן מעט כבוד למי שאינו מעורב, אך טורח להשתתף בדיון, והגיע הזמן שתקבלו את העובדה שיש מקום לדעות שונות- ולא כל מי שלא מסכים אתכם הוא שלוח יזם: יזמים פועלים במקום ששי בו הזדמנות עסקית ותמיכה ציבורית: אם לא תהיה תמיכה מלאה בפרויקט- הוא לא יקום. אם ייתמך- כולכם תיהנו.
מטרופוליס , תל אביב  |  11.02.10
לכל התגובות