אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: שוק יבוא הרכב ייפתח לתחרות בשבוע הבא צילום: ששון תירם

מסתמן: שוק יבוא הרכב ייפתח לתחרות בשבוע הבא

ועדת הכלכלה צפויה לאשר ביום שני הבא את צו היבוא המקביל של כלי רכב; היבואנים החדשים יהיו חייבים להעניק ללקוחות מינימום של שנתיים אחריות למכוניות, ויוגבלו לייבוא של לא יותר משלושה מותגים

09.02.2010, 19:16 | שרון ביידר

ענף הרכב צפוי לעמוד בפני שינוי משמעותי: ל"כלכליסט" נודע כי ביום שני צפויה ועדת הכלכלה להתכנס כדי לדון בצו היבוא המקביל של כלי רכב. לאחר אישור הצו, יוכלו מי שיעמדו בכללים שייקבעו, לייבא כל מותג רכב שיש לו תקינה בישראל.

ההערכה היא שלאחר שהתקבל אישור משרדי התחבורה, המשפטים והתעשיה והמסחר לתקנות החדשות - מה שאפשר את הבאתן בפני ועדת הכלכלה - צפויה גם הוועדה לאשר את הצו.

על פי הצו החדש, יחויב יבואן רכב מקביל להציג ערבות בנקאית של 8 מיליון שקל ולהוכיח קיומו של הון עצמי בגובה של 10 מיליון שקל. היבואנים המקבילים יהיו חייבים להעניק ללקוחות מינימום של שנתיים אחריות למכוניות שייבאו, ויוגבלו לייבוא של לא יותר משלושה מותגים. היבואן המקביל יחויב בנוסף להחזיק נקודת מכירה אחת ומוסך מרכזי אחד. סוכנויות הרכב שיעבדו עם יבואנים מקבילים יחויבו על פי הצו להציג הוכחות לכך שהם משווקים מכוניות בשלוש השנים האחרונות ובנוסף יצטרכו להוכיח מחזור מכירות של לפחות 2,000 מכוניות בשנה.

אמנם אין ביטחון כי לאחר אישור הצו יצוצו בישראל סוכנויות יבוא מקביל, אך במשרדי הממשלה סבורים שגם "צל של תחרות" עשוי להביא לירידת מחירים. 

יצוין כי לאחר אישור הצו יוכלו יבואני הרכב הוותיקים לייבא מכוניות יפניות אשר מיוצרות כיום בארה"ב ומנועות מלהגיע ארצה מאחר שאינן עומות בתקינה האירופית - כגון המיניוואן טויוטה סיינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
בשעה טובה ומבורכת
מי יתן ונראה את מחירי המכוניות יורדים לשווי האמיתי שלהם ! מי היה מאמין שרכב עממי ופשוט כמו מאזדה 3 יעלה 124,000 ₪ ? הוא לא צריך לעלות יותר מ98,000 ₪ אחרי המיסוי הכבד של המדינה העושקת ! שלא נדבר על הקטנועים והאופנועים ! שם הקרטל הרבה יותר חזק.... 
בשעה טובה , מרכז  |  09.02.10