אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משטרת רומניה חוקרת חשד לאי סדרים חמורים בחברות־הבנות של מילומור

משטרת רומניה חוקרת חשד לאי סדרים חמורים בחברות־הבנות של מילומור

בעקבות התפטרות מנהלים בקבוצה התבצעה ביקורת פנים שהעלתה חשדות להפרת אמונים, מרמה וזיוף מסמכי תאגיד, מעילה בכספים, אי־תשלום משכורות, ואי־העברת תשלומים לרשויות המס

09.02.2010, 20:53 | גולן חזני

חשד לאי־סדרים חמורים בהיקפים מהותיים בשתי החברות־הבנות של חברת מילומורברומניה. מילומור, שנשלטת על ידי פרדי רובינסון ומצויה בהקפאת הליכים, דיווחה הערב כי משטרת רומניה חוקרת את האירועים בשתי החברות־הבנות של החברה ברומניה.

מדובר בחברות־הבנות רסידו תעשיות ורסידו סחר, העוסקות בתחום הכרייה וייצור אבן טבעית. ב־6 בינואר התפטר מנהלן של שתי החברות, ובעקבות ההתפטרות החלה החברה בתהליך של ביקורת פנים וספירת מלאי.

הממצאים הראשונים בביקורת מעלים חשד לאי סדרים חמורים בשתי החברות תחת מנהליהן הקודמים, כולל חשדות של הפרת אמונים, מרמה וזיוף מסמכי תאגיד, מעילה בכספים, אי־תשלום משכורות, אי־העברת תשלומים לרשויות המס, מכירת סחורות במאות אלפי יורו ללא ביטחונות ללקוחות ברומניה ובמדינות אחרות ומתן הנחות עד כדי מחירים שהיו לעתים נמוכים אף ממחירי העלות של הסחורה, בניגוד לחוק הרומני.

מילומור מציינת כי הוגשו תביעות פליליות נגד מנהלי שתי החברות, ולאור מצבה הקשה של רסידו תעשיות הוגשה בקשה ברומניה להכריז על החברה כחדלת פירעון.

בנוסף הוגשו תלונות כאמור למשטרה הרומנית. זו חוקרת את האירועים, ואחרי שיתבררו כל הנתונים הרלוונטיים והיקף העבירות שנעשו על ידי המנהלים, תבחן החברה את האמצעים שעומדים לרשותה לפעול מולם. מילומור אינה מציינת את היקף הנזק שנעשה לחברה בנתונים מספריים.

הדיווח על הנעשה ברומניה מגיע בזמן שכנגד רובינסון ובנו עודד כבר נוהלה חקירה של רשות ני"ע, שפרטיה הועברו לפרקליטות לצורך הכנת כתב אישום נגד השניים. החשד הוא שמילומור רכשה באמצעות רסידו תעשיות חומרי גלם בתחום השיש מחברת רומרבל הפרטית במחירים הגבוהים בהרבה ממחירי חומרי הגלם בפועל, על חשבון החברה הציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות