אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם עורכי דין, גם עבריינים סדרתיים צילום: shutterstock

גם עורכי דין, גם עבריינים סדרתיים

שני עורכי דין הורחקו מהמקצוע, ל-15 שנה ולצמיתות, בעקבות עבירות חוזרות ונשנות

11.02.2010, 11:38 | ענת רואה

שני עורכי דין שהורשעו בעבירות משמעת חמורות והושעו מעיסוק בעריכת דין המשיכו בפועל לייצג לקוחות אף שהדבר נאסר עליהם. בשבועות האחרונים ניתנו החלטות משמעתיות נגד השניים, שהורשעו כל אחד בנפרד וספגו האחד השעיה של 15 שנה מהמקצוע, והשני הורחק לצמיתות.

המקרה החמור מבין השניים הוא זה של פזית פרלמוטר מרמת השרון, שהורשעה בבית משפט השלום בתל אביב בעבירת גניבה בידי מורשה על גניבת 32 אלף שקל שהופקדו אצלה בנאמנות על ידי לקוחה במסגרת עסקת נדל"ן. בבית המשפט נגזרו על פרלמוטר 15 חודשי מאסר על תנאי.

זו לא היתה ההסתבכות היחידה של הפרקליטה. במהלך השנים היא הורשעה בשש עבירות משמעת בסך הכל, לרבות גניבת כרטיס חיוב, קיום מגע גופני עם עציר מתוך ניצול מעמדה כעורכת דין בביקור עצירים, ניצול מעמדה לחדירה למאגר המידע המשטרתי, ועבירה של הופעה בבית משפט בעת השעיה זמנית מהמקצוע.

בגין כל העבירות נדונה פרלמוטר לעונש הרחקה לצמיתות מהלשכה, אך התברר כי למרות זאת המשיכה לייצג לקוחות. ועדת האתיקה במחוז תל אביב ביקשה להורות בשנית על הרחקה לצמיתות, שמשמעותה שאותו עו"ד יכול לבקש בתוך עשר שנים לחזור לעסוק במקצוע. בהחלטה שהתקבלה בשבועות האחרונים בבית הדין המשמעתי נקבע כי העונש היחיד ההולם את חומרת המעשה של פרלמוטר הוא הרחקה מהלשכה.

במקרה השני, יעקב טל מרעננה, שהושעה ב־2006 לארבע שנים מהמקצוע בעקבות שליחת יד בכספי פיקדונות ועבירות משמעת נוספות, המשיך להופיע בבתי המשפט למרות ההשעיה, ההעמדה לדין משמעתי על התחזות לעורך דין פעיל ומעשים הפוגעים בכבוד המקצוע. טל הוצא מהלשכה לתקופה מצטברת של 15 שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות