אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - הפניקס: יורם גבאי יחליף את מרידור; גם מנהל הנוסטרו עוזב צילום: מיכאל קרמר

בלעדי ל"כלכליסט" - הפניקס: יורם גבאי יחליף את מרידור; גם מנהל הנוסטרו עוזב

מנכ"ל הפניקס, אייל לפידות, מחליף את בכירי מערך ההשקעות של החברה לאור התוצאות המדשדשות. מרידור כיהנה כיו"ר ועדת ההשקעות של הפוליסות המשתתפות ברווחים

11.02.2010, 12:30 | רחלי בינדמן

יורם גבאי, יו"ר פעילים, יחליף את ליאורה מרידור כיו"ר ועדת ההשקעות של הפוליסות המשתתפות ברווחים בחברת הביטוח הפניקס. כך נודע ל"כלכליסט". עוד נודע ל"כלכליסט", כי גם אלון קאופמן, מנהל ההשקעות של הנוסטרו של הפניקס - עוזב את תפקידו.

לאחר כניסת גבאי, שני בכירים נוספים בחברת הביטוח הפניקס שבניהולו של אייל לפידות עוזבים את החברה. פז אקשטיין, המכהן כמנהל ההשקעות בפוליסות הביטוח המשתתפות ברווחים, וליאורה מרידור, יו"ר ועדת ההשקעות של הפוליסות המשתתפות ברווחים.

מרידור ביקשה לעזוב, אך ככל הנראה מדובר במהלך מתוכנן מצד הנהלת הפניקס על מנת לשפר את מערך ההשקעות המדשדש. מדובר בחלק ממהלך של לפידות להבראת החברה.

מטעם מרידור נמסר בתגובה כי "עומס העבודה הרב הנובע מפעילויותיה הנוספות והמגוונות של ד"ר מרידור, אשר הלך וגדל בחודשים האחרונים, המחייבות נוכחות תכופה בישיבות המתקיימות בחו"ל, הביא להכרה כי אין ביכולתה להקדיש את מלוא הזמן הנדרש לכהונה בתפקיד תובעני כיו"ר ועדת ההשקעות. לפיכך החליטה להודיע למנכ"ל הפניקס על רצונה לפרוש מתפקיד זה".

ב-2008 הציגו הפוליסות המשתתפות ברווחים של הפניקס את התשואות הגרועות ביותר מבין חברות הביטוח.

באחרונה נחשף ב"כלכליסט" כי סמנכ"ל הכספים הוותיק של הפניקס, דוד דוד, עוזב את תפקידו לאחר 25 שנים בחברה. את דוד דוד יחליף עומר זיו, חשבונאי ראשי בחברת מגדל. מזה זמן מה עמד שמו של דוד כמועמד לעזיבה. בייחוד לאחר שלפני מספר חודשים גייס לפידות לשירותי הפניקס את שמעון קלמן, לשעבר משנה למנכ"ל מגדל, על מנת שזה ישמש כמשנה למנכ"ל ומנהל חטיבת המטה והפיננסים של הקבוצה שבשליטת יצחק תשובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות