אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרטנר משיקה חבילה המשלבת אינטרנט קווי וסלולרי צילום: בלומברג

פרטנר משיקה חבילה המשלבת אינטרנט קווי וסלולרי

החברה מציעה חיבור קווי במהירות של 5 מגה-ביט לשנייה, יחד עם חבילות גלישה לטלפון הסלולרי ולמחשב הנייד תמורת 159-129 שקל. זוהי הפעם הראשונה שמוצעת בארץ חבילה משולשת בתחום האינטרנט

14.02.2010, 09:51 | גילעד נס

חברת התקשורת פרטנר משיקה השבוע חבילות טריפל לתחום האינטרנט, שתכלול חיבור לאינטרנט הקווי והסלולרי בחשבונית אחת. החבילות יכללו קישוריות אינטרנט על תשתית בזק או HOT במהירות של עד 5 מגה-ביט לשנייה, חיבור באמצעות מודם סלולרי למחשב נייד עם חבילת גלישה בנפח של עד 5 ג'יגה-בייט, וחיבור באמצעות הטלפון הסלולרי בחבילת גלישה בנפח של 500 מגה-בייט - בתשלום של 129 שקל לחודש, ובהתחייבות ל-18 חודשים.

חבילה נוספת שמציע פרטנר תאפשר גלישה סלולרית באמצעות מודם למחשב נייד בנפח של 20 ג'יגה-בייט, תמורת 159 שקל לחודש. במסגרת החבילה כלולים גם עלותם של הנתב האלחוטי הביתי והמודם הסלולרי למחשב הנייד. לקוחות עסקיים יקבלו תמורת אותו סכום חיבור קווי במהירות של 10 מגה-ביט לשנייה.

מנכ"ל פרטנר דוד אבנר מנכ"ל פרטנר דוד אבנר מנכ"ל פרטנר דוד אבנר

המהלך הנוכחי אינו כולל במסגרת החבילה גם דקות שיחה בטלפון הקווי של פרטנר, אולם סביר להניח שבתקופה הקרובה תשלב החברה גם רכיב זה בחבילות. יצוין כי פרטנר מציעה לחיבור האינטרנט הביתי רק את מקטע הקישוריות (ISP), והלקוח נדרש עדיין לשלם עבור תשתית האינטרנט (DSL או כבלים). בנוסף, בפרטנר מגדירים את החבילה הביתית כ"עד 5 מגה", כך שהלקוח יבחר את המהירות בפועל בכפוף למהירות שרכש מספק התשתית. עם זאת, מחיר החבילה יישאר 129 שקל גם למקרה שהלקוח יבחר במהירות נמוכה יותר לחיבור הביתי.

"לא רק למאמצים מוקדמים"

זו הפעם הראשונה שמוצעת בישראל חבילה המשלבת רכיב אינטרנט קווי וסלולרי. פרטנר היא היחידה שאינה נתקלת בקשיים להציע כיום חבילות משולבות שכאלה בתחום התקשורת, כיוון שעל בזק בינלאומי נאסר לשתף פעולה בחבילות דומות עם פלאפון, כחלק מההגבלות שהטיל על קבוצת בזק משרד התקשורת, כל עוד היא מחזיקה בנתח שוק גדול בתחום הטלפוניה הביתית. אמנם, על פי החלטות ועדת גרונאו נתח השוק של החברה כבר לרמה המאפשרת לה הקלות נוספות, אולם חוסר הסכמה בינה לבין משרד התקשורת מעכב את יישום ההקלות זה כשנה וחצי.

סלקום ונטויז'ן יכולות לכאורה לקשור ביניהם הסכם לשיווק משותף של מוצריהן, אולם מדובר בשתי חברות ציבוריות, שאמנם חולקות בבעלים משותפים (קבוצת IDB), אך עדיין מוחזקות חלק גדול ממניותיהן בידי משקיעים נוספים, העלולים להתנגד לעסקה שכזו מחשש שהחברה שאת מניותיה הם מחזיקים מסבסדת את המוצר שלה לטובת החברה השנייה. ספקית האינטרנט הגדולה השלישית, סמייל 012, אינה חלק מקבוצת תקשורת, ולפלאפון ולסלקום אין אינטרס לשתף עימה פעולה, כיוון שבכך הן פוגעות בחברות האחיות, בזק בינלאומי ונטויז'ן, בהתאמה.

סמנכ"ל השיווק של פרטנר, ארז פז, הסביר כי בניית רכיבי החבילה התבססה על ניתוח של השימוש בצריכת האינטרנט הסלולרי במחשבים ניידים ובטלפונים סלולריים בשנה האחרונה. "מבדיקות שעשינו עולה שהמשתמשים בשירותי האינטרנט הסלולרי אינם רק מה שנהוג לכנות 'מאמצים מוקדמים', אלא מגזרים רבים בקרב האוכלוסייה, בהם צעירים ומבוגרים, אנשי עסקים וצרכנים פרטיים". מנתונים שחשפה פרטנר עולה כי מספר לקוחות המודמים הסלולריים הוכפל פי 3 מתחילת שנת 2008, והיקף התעבורה הממוצע למשתמש הוכפל פי 8. כ-30% מלקוחות פרטנר גולשים באינטרנט הסלולרי באמצעות הטלפונים הניידים.

בתחילת 2009 החלה פרטנר להציע שירות טלפוניה ביתי על גבי האינטרנט (VOB) וקישוריות לאינטרנט. בדו"חותיה לסיכום שנת 2009 חשפה החברה כי במהלכה גייסה כ-63 אלף לקוחות לשירותים הביתיים שלה, ולמרות שפעילות זו רשומה בספריה כהפסד של 119 מיליון שקל הצהיר מנכ"ל החברה, דוד אבנר, בשיחה עם אנליסטים לאחר פרסום דו"חותיה, כי הוא מאמין שהפעילות תגיע לאיזון לקראת סוף השנה הנוכחית או בתחילת השנה הבאה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
תכנסו ואסביר לכם מה זה "מגבלת תעבורה" כדי שלא תפלו בפח-
מגבלת תעבורה זה אומר - שאם 'הגזמתם 'בגלישה כמו לראות סרט של שעה או גלישה במשך שעתיים ביוטיוב לדוגמה . למחרת אותו יום או בשעות שלאחר מכן, תווכחו לדעת שמהירות הגלישה שלכם ירדה פלאים, (או כמו בסלקום שהגעתי למהירות של 25-30 Kb ), ואז אתם מתקשרים למוקד התמיכה ואומרים לכם תראו זה אולי בגלל שבאזור שלך אין כל כך הרבה קליטה בזמן הזה , וכן כל מיני תירוצים "מיוחדים" . אך לא כך האמת אלא שיש מחשב בחברה שמוריד באופן מכוון את מהירות הגלישה כך שלא תעבור את ה-10'Gb בחודש, תחכו בסבלנות עד שתקום חברה שתספק את השירות כמו באינטרנט הקווי. """,,,לא להתפתותת""",, 
ישראלי , טבריה  |  14.02.10
לכל התגובות