אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: אייר ברלין תוסיף טיסות לישראל ממינכן ומקלן צילום: בלומברג

מסתמן: אייר ברלין תוסיף טיסות לישראל ממינכן ומקלן

זאת לצד טיסות החברה בקו ברלין-ת"א. גורמים בענף מעריכים: החברה תחליף את פעילות הקווים הסדירים של טואי פליי בישראל

14.02.2010, 11:17 | יסמין גיל

חברת התעופה הגרמנית אייר ברלין, שמפעילה מיולי 2009 שתי טיסות שבועיות בקו ברלין-תל אביב, צפוייה להפעיל מסוף מרץ טיסות ישירות לארץ, גם ממינכן ומקלן - כך על פי הערכות בענף. ההערכה היא שאייר ברלין תחליף את פעילות טואי פליי בקווים סדירים בין גרמניה לישראל. בחברת הולידיי טראוול המייצגת בישראל את שתי חברות התעופה, סירבו להגיב.

בשנה שעברה נחתם הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי בין אייר ברלין - חברת התעופה השנייה בגודלה בגרמניה, אחרי לופטהנזה, לבין טואי פליי - חברת התעופה השלישית בגודלה, השייכת לתאגיד התיירות טואי.

במסגרת ההסכם, לכל חברה ניתנו אחוזי בעלות בחברה השנייה, וכן אייר ברלין חכרה ב"חכירה רטובה", קרי, חכירה של המטוס ושל הצוות - 17 מטוסים של טואי פליי, וקיבלה את יעדיה העירוניים של טואי.

כפי הנראה, בקווים הנוספים של אייר ברלין לישראל מדובר יהיה בשלוש תדירויות (טיסות שבועיות) לכיוון בין קלן לתל אביב, ובטיסה שבועית אחת לכיוון, בין תל אביב למינכן.

לפני מספר חודשים מינהל התעופה הגרמני הודיע לחברות התעופה הגרמניות על חלוקה מחדש של 30 הטיסות השבועיות, שהן יכולות להפעיל לישראל - על פי הסכם התעופה בין המדינות, לצד 30 הטיסות שחברות התעופה הישראליות יכולות להפעיל ליעדים שונים בגרמניה. לדברי גורם בענף, "טואי פליי השיבה למדינה 10 תדירויות שהיא קיבלה להפעלת טיסות סדירות לישראל, ואלו חולקו מחדש".

על פי החלוקה החדשה: לופטהנזה קיבלה טיסות נוספת ממינכן, ובסך הכל יש ברשותה חמש טיסות שבועיות. כיום החברה מפעילה ארבע טיסות שבועיות, ומלופטהנזה נמסר כי "יתכן והחברה תודיע על הפעלת הטיסה השבועית החמישית ממינכן". בנוסף, לחברה אישור להפעיל 14 טיסות מפרנקפורט לתל אביב, שאותן היא מפעילה כיום.

חברת ג'רמן ווינגס - חברת בת של לופטהנזה - קיבלה שתי טיסות שבועיות מקלן, אולם עדיין לא מסרה הודעה לגבי תחילת פעילותה בישראל. אייר ברלין, קיבלה שבע תדירויות: שתיים ממינכן, אחת נוספת מברלין שתתווסף לשתיים הנוכחיות, ועוד ארבע תדירויות שמחולקת על פני קלן, המבורג ויעדים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות