אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העולם הערבי: הרבה כסף מתגלגל ביום האהבה צילום: גלעד קוולרצ'יק

העולם הערבי: הרבה כסף מתגלגל ביום האהבה

בכווית מגיע מספר המסרונים ביום האהבה למיליון, ובאבו דאבי יצאו ב"דיל" מיוחד לכבוד החג - שבוע במלון "ארמון האמירויות" במיליון דולר

14.02.2010, 19:38 | דורון פסקין

בעוד שבסעודיה או ברצועת עזה אוסרים השלטונות לחגוג את יום האהבה, במדינות ערב אחרות מדובר בעניין של שגרה ובשוק פורח.

הכלכלן המצרי חמדי עבדאלעזים, מעריך כי יום האהבה במצרים מגלגל כ-100 מיליון לירות מצריות (קצת פחות מ-20 מיליון דולר). נתון זה כולל את קניית הפרחים, לבבות אהבה למזכרת, שליחת מסרונים וכדומה. לדבריו, ביום זה מורגשת פעילות ערה מתמיד במקומות הבילוי.

אין ספק כי יום האהבה הוא חגן של חברות הסלולר, שמקדמות את האירוע במסעות פרסום נרחבים. בכווית, הנחשבת למדינה שמרנית למדי מגיע מספר המסרונים ביום האהבה למיליון. בנוסף, באמירות מדווח על עלייה של 40% במכירת הבשמים בהשוואה לימים רגילים, 50% עלייה נרשמת במכירת מוצרי השוקולד וכ-35% עלייה במכירת הפרחים, כך לפי נתוני לשכת המסחר של כווית.

גם בסוריה חוגגים את יום האהבה, דבר הבא לידי ביטוי בעיקר בעלייה תלולה של מכירות השושן האדום. מחירו ביום זה נוסק ל-150 לירות סוריות (כ-3 דולרים) לעומת מחיר של 20 לירות (פחות מ-40 סנט). שוק השושנים האדומות בסוריה מוערך בחצי מליון פרחים. רוב הפרחים מיובאים מהודו ומקולומביה במחיר של דולר ליחידה והם נמכרים כאמור לצרכן ביום האהבה במחיר של 3 דולרים.

באבו דאבי מציינים את יום האהבה כרגיל בצורה בומבסטית וגרנדיוזית. בית המלון 7 הכוכבים "ארמון האמירויות" החליט לצאת בהצעה "אטרקטיבית". המלון מציע לזוג להתארח בחדרים המפוארים ביותר שלו למשך שבוע תמורת סכום צנוע של מיליון דולרים "בלבד". בין שאר הפינוקים לזוג שיקבל את ההצעה – עיצוב בגדים מיוחד מטעם בית האופנה כריסטיאן דיור שעליהם יתנוססו שמות בני הזוג.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות