אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד ילון הכט הורחק מהמקצוע ל-6 חודשים בגין שתי עבירות משמעת צילום: שאול גולן

עו"ד ילון הכט הורחק מהמקצוע ל-6 חודשים בגין שתי עבירות משמעת

הכט הורשע באפריל 2009 בעבירות משמעת כלפי לקוחה שגבה ממנה שכר טרחה ונדון להשעיה על תנאי. בחודש שעבר הוא הורשע בעבירה נוספת בגין אי תשלום על ציוד שרכש והוחלט להפעיל את השעייתו. מאחר שהכט כבר הודיע מיוזמתו לפני כחודשיים שהוא פורש מהלשכה, ההשעיה תכנס לתוקף רק אם ירצה לשוב ולעסוק במקצוע

15.02.2010, 18:42 | ענת רואה

עו"ד ילון הכט, ששימש כסנגורו של גיא ויסמן והודיע בנובמבר 2009 כי הוא פורש ממקצוע עריכת הדין ומלשכת עורכי הדין, הורחק לשישה חודשים מעיסוק במקצוע, בעקבות הרשעתו בשתי קובלנות משמעתיות שהוגשו נגדו. עונש ההשעיה בפועל יכנס לתוקף במידה שהכט ינסה לשוב ולעסוק במקצוע, ויבקש לחדש את חברותו בלשכה.

לפי פרטי הקובלנה הראשונה, לקוחה לשעבר של הכט טענה כי הסמיכה אותו לייצגה בתביעה נגד עיריית אילת ומסרה לו מסמכים רבים וכן 25,000 שקל עבור שכר טרחה, עליה לא קיבלה חשבונית מס. הכט אמור היה לקבל בנוסף 10% מכל סכום שיצליח לגבות בתיק. לפי טענת המתלוננת הכט התמהמה ולא עשה דבר לקידום הגשת התביעה לכן פנתה לעו"ד אחר וביקשה ממנו שיטפל עבורה בתביעה, תוך דרישה מהכט להחזיר את הכסף ואת המסמכים. הכט, נטען, התעלם מהדרישות.

התלונה הוגשה לוועדת האתיקה במחוז תל אביב, בראשות עו"ד אפרים נוה, אולם הכט לא הגיב לתלונה לגופה, ולפי הנטען הסתפק בכפירה בסמכותה של ועדת האתיקה וטענה שהוא אינו בקו הבריאות.

בית הדין המשמעתי קבע כי מהראיות שהוצגו בפניו עולה שהכט לא פעל בנאמנות ובמסירות בייצגו את המתלוננת וגם לא גילה יחס חברי כלפי חברו למקצוע (פרקליטה של המתלוננת שפנה אליו). לפיכך הוא הורשע בעבירות משמעת ונדון לעונש של 6 חודשי השעיה על תנאי, שיופעלו אם יורשע במהלך 3 השנים הבאות בעבירת משמעת דומה. בנוסף הוא חוייב להשיב למתלוננת 25,000 שקל ובתוספת פיצוי בסך 10,000 שקל. גזר הדין ניתן באפריל 2009.

בשבועות האחרונים ניתן גזר דין באישום משמעתי נוסף שהוגש נגד הכט, הפעם בגין קובלנה שהוגשה כבר באוגוסט 2008, ועניינה טענה שהכט רכש סחורות שונות ובהן שידות ותמונות בסכום של 15 אלף שקל, אך לא שילם תמורתן למרות דרישות חוזרות ונשנות מבעל החברה.

לפי הנטען בקובלנה הכט אמר למנהל החברה ש"יפסיק לבלבל לו את המוח", אחרת לא יראה את כספו. לפיכך הוא הועמד לדין משמעתי בגין עבירות מעשים הפוגעים בכבוד המקצוע והתנהגות שאינה הולמת את מקצוע עריכת הדין.

בנובמבר 2009 ניתנה הכרעת הדין שהרשיעה את הכט, ונכתב בה כי הוא כלל לא התייצב לדיונים בעניינו, בין היתר בטענה שהוא נמצא בדיון בבית משפט. חברי בית הדין קבעו כי הכט דחה את מנהל החברה ב"לך ושוב", התבטא כלפיו בלשון גסה וניסה לחמוק מתשלום החוב.

גזר הדין ניתן לפני כשבועיים, ונכתב בו כי מעיון בהרשעות קודמות של הכט עולה תמונה של עורך דין אשר משום מה לאחר שנות ותק רבות מזניח את לקוחותיו ונמנע מלשלם את חובותיו.

בית הדין אף מזכיר כי בסוף נובמבר 2009 הודיע הכט כי הוא מתפטר מהלשכה, ולכן לדבריהם עונש השעייה לא ישנה ממהלך חייו. לפיכך נגזר עליו עונש השעיה של 6 חודשים שתחילתו עם חזרתו של הכט לשורות הלשכה, במידה ויחזור. בנוסף הוא חויב בתשלום פיצוי בסך 10,000 שקל.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות