אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - ההשקעה הבאה של קרן אוריגו: טופ אימג' צילום: גלעד קוולרציק

בלעדי ל"כלכליסט" - ההשקעה הבאה של קרן אוריגו: טופ אימג'

ל"כלכליסט" נודע כי הקרן שבניהולו של גבי טרבלסי מנהלת מגעים להשקעה של כ־10 מיליון דולר בחברת התוכנה. המגעים החלו עוד לפני הסדר החוב של טופ אימג' עם מחזיקי האג"ח

16.02.2010, 07:01 | גולן חזני

האם קרנות המנוף בדרך לעסקה ראשונה עם חברה ישראלית הנסחרת בבורסת נאסד"ק? ל"כלכליסט" נודע כי קרן המנוף אוריגו שבניהולו של גבי טרבלסי מנהלת מגעים להשקעה של כ־10 מיליון דולר בחברת התוכנה טופ אימג', העוסקת בפיתוח ובשיווק תוכנה לניהול ולקליטת מסמכים בארגונים.

המגעים בין אוריגו לטופ אימג' נמשכים כמה שבועות, והם החלו עוד לפני ההסדר שאליה הגיעה טופ אימג' עם מחזיקי איגרות החוב באמצע ינואר.

מה תעשה טופ אימג' בסכום ההשקעה של אוריגו? לפי אחת ההערכות, היא תנצל את הכסף לרכישת האג"ח שהנפיקה, אשר נסחרות בתל אביב בתשואה לפדיון של 10%; לפי הערכה אחרת, ההשקעה נועדה לתמוך בהמשך פעילותה של החברה.

 , צילום: גלעד קוולרצ צילום: גלעד קוולרצ'יק  , צילום: גלעד קוולרצ

ד"ר עידו שכטר מנהל את טופ אימג', ויו"ר הדירקטוריון הוא יצחק נקר. בתחילת דצמבר הודיעה חברת התוכנה הנסחרת בשווי של 33 מיליון שקל כי לא תצליח לעמוד בתשלום הקרן הראשון אשר היה אמור להיות משולם בסוף השנה. בסוף דצמבר הציג המנכ"ל שכטר את עקרונות הסדר החוב שאושר כשבועיים לאחר מכן.

שכטר הסביר אז כי החברה שבניהולו "מיוצבת וצפויה לייצר תזרים מזומנים של מיליון דולר בשנה הקרובה. עם זאת, סכום זה אינו מספיק כדי לשרת את החוב - מאחר שביצוע התשלום הקרוב יעמיד את יתרות המזומנים של טופ אימג' על 1.5 מיליון דולר בלבד". סכום זה היה גורר אחריו הערת "עסק חי" לחברה ברבעון הראשון של 2010.

טופ אימג' היתה אמורה לשלם לבעלי האג"ח קרן של11 מיליון שקל בסוף 2009. מסכום זה היא שילמה 7.8 מיליון שקל, ואילו היתרה תשולם בסוף יוני 2010 ותישא ריבית שנתית של 9%. יתרת הקרן תחולק לשבעה תשלומים שווים של 4.7 מיליון שקל, ותישא ריבית שנתית של ליבור פחות 0.3%, כאשר כל דחייה נוספת בתשלומי הקרן תעלה את הריבית ל־9%.

בחודש שעבר הודיעה טופ אימג' כי חברת הרכבות ההונגרית בחרה להטמיע את פתרון ה־eFLOW שלה, המיועד לעיבוד אוטומטי של מסמכים בארגון. היקף העסקה מוערך בכמיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות