אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציבור הפקיד 10 מיליארד שקלים בדיור מוגן ב-2009 צילום: גדעון מרקוביץ

הציבור הפקיד 10 מיליארד שקלים בדיור מוגן ב-2009

דן אנד ברדסטריט: בחמש השנים האחרונות גדל היקף הפיקדונות ב-17.6%; שווי פיקדון ממוצע לדייר הינו כ-800 אלף שקל

17.02.2010, 10:26 | דותן לוי

היקף פיקדונות הציבור בענף הדיור המוגן הסתכם בשנת 2009 בכ-10 מיליארד שקל, כך עולה מסקירה שערכה חברת דן אנד ברדסטריט.

לפי הנתונים, ענף הדיור המוגן מגלגל מחזור שנתי של למעלה ממיליארד שקל, כאשר למעלה ממחצית בתי הדיור בישראל נמצאים ברמת סיכון נמוכה. בחמש השנים האחרונות חל גידול של 17.6% בהיקף הפיקדונות וגידול ממוצע של כ-3.5% בשנה.

דיירי הדיור המוגן נגד רשות המסים דורשים ביטול מע"מ על הדירות העותרים טוענים, כי למרות הפטור ממע"מ על השכרה למגורים, מוטל מע"מ על תשלומים בדיור מוגן. "במקום להקל על הדיירים הקשישים, מוטל עליהם מס בניגוד לחוק" הדר קנה, 3 תגובותלכתבה המלאה

בעקבות השגשוג בענף חל גידול מתמיד במספר יחידות הדיור בהן מחזיקות הרשתות, בחמש השנים האחרונות גדל מספר יחידות הדיור המוצעות לציבור בקרב בתי הדיור מוגן של החברות המובילות בכ-28%.

על פי הדירוג, רשת "משען" הינה רשת הדיור המוגן הגדולה בישראל עם 2,616 יחידות דיור וכ-2,860 דיירים; במקום השני מדורגת רשת "אחוזות רובינשטיין", המונה 1,246 יחידות דיור וכ-1,472 דיירים, במקום השלישי מדורגת רשת "מגדלי הים התיכון" המונה 1,167 יחידות דיור ו-1,100 דיירים ובמקום הרביעי ממוקמת רשת "בית בכפר" המונה 654 יחידות דיור ו-756 דיירים.

הנתונים מראים, כי רוב מוסדות הדיור המוגן (80%) ממוקמים במרכז הארץ ורק כ-4% מבתי דיור מוגן ממוקמים בדרום הארץ. כאשר שווי פיקדון ממוצע בעבור דייר הינו כ-800 אלף שקלים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מסכים לגמרי עם מגיב 2
לדעתי מי שעובר לדיור מוגן - זה אומר משהו על הקשר שלו עם ילדיו ילדים "טובים" שומרים על קשר משפחתי ולא פורמלי עם הוריהם, ולא עבור הירושה ילדים "טובים"ימשיכו לדאוג לצרכיו של ההורה הסיעודי גם כשיהיה כזה, ולא "יזרקו" לאיזשהוא מוסד על מנת להשקיט את מצפונם אין לי ספק שאלו שעברו לדיור מוגן נהנים מהשרותים שהמקום מספק, השאלה תמיד היא שאלה של תמורה ועלות, ובנושא הזה, העלויות של הדיור המוגן אינן פרופציוניות לתמורה
18.02.10
3.
זה לא כל כך אידיאלי אם יש התדרדרות במצב הבריאותי
נשמע שאתה מבסוט אבל גם המטפלת זה עניין של מזל וכבר שמענו על אלימות של מטפלים. ידוע שמתפתחת תלות בין הקשיש למטפל וכבר היו מקרים שקשישים העבירו את הירושה למטפל/ת. זה גם תלוי בילדים כמה הם יתפקדו שתרגיש ממש תשוש. כרגע אתה מתפקד אז ברור שעדיף בפינה מוכרת. בדיור מוגן יש המון פעילויות והעיקר מוגנות. יש רופאים צמודים, אוכל טוב, חגים ושחות. אני מכירה אנשים שחיו וחיים באחוזת ראשונים ומאד מרוצים. בכסף שלך אתה יכול לחיות כמו מלך ומה שישאר ישאר. ממילא יעבירו אותך בסוף לסיעודית. כל עוד הראש והרגליים עובדים הכל נפלא.
oran , rishon  |  18.02.10
2.
מי שרוצה להשאיר משהו לילדים שלו צריך להתרחק מדיור מוגן כמו מאש
אין שום קורלציה לסכומים שהחברות הללו גובות לעומת התמורה שמקבלים הקונים בדקתי את האפציה הזאת כשהנושא עלה על ידי ילדי, ופשוט נדהמתי מעזות המצח של היזמים השונים והסכומים הנגבים אני חי היום עם מטפלת פיליפינית, בביתי, מדבר ורואה את ילדי כמעט כל יום, וההוצאה החודשית שלי היא בערך 4000 שקל על הפיליפינית אני מטייל בחוץ והולך לקניות עם המטפלת, הולך למספר חוגים, להרצאות וכדומה אני פוגש על בסיס קבוע חברים שעדין ישנם ובסך הכל חי לא רע ותזכרו, אני חי בסביבה בה חייתי רוב חיי הדירה והחסכונות שלי, יגיעו אחרי מותי לילדי זה מה שיש לי להגיד בנושא הזה
דוד  |  17.02.10