אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך לקפל חולצה בשלוש שניות איור: ערן מנדל

איך לקפל חולצה בשלוש שניות

מעוניינים לסיים לקפל מהר את ערימת הכביסה? אלפא גיק מספק לכם טיפים

18.02.2010, 12:49 | מערכת כלכליסט

1. צבטו

פרסו חולצה על שולחן או על משטח חלק אחר, כשחזיתה פונה כלפי מעלה, והצווארון נמצא ליד ידכם החזקה. דמיינו קו שעובר באמצעה, לרוחב, ומסתיים באורך של שני שלישים מרוחבה. זה יהיה קו הקיפול התחתון של החולצה. צבטו את החולצה שם, כך ששני צדיה ייתפסו – גם החזית וגם הגב. מהנקודה הזאת מתחו קו דמיוני לאורך החולצה, עד הכתף, וצבטו אותה גם שם באותו האופן. זה יהיה קו הקיפול העליון.

שיטה מוצלחת לקיפול, צילום: shutterstock שיטה מוצלחת לקיפול | צילום: shutterstock שיטה מוצלחת לקיפול, צילום: shutterstock

 2. הצליבו - וצבטו שוב

בלי לשחרר את הצביטות, העבירו את היד החזקה, שאוחזת בחולצה ליד הצווארון, אל מעבר ליד השנייה ומאחוריה. השאירו את שתי הצביטות על אותו קו אורך דמיוני. לאחר ההצלבה, צבטו עם היד החזקה גם את הצווארון וגם את צדה התחתון של החולצה. כעת, יד אחת אמורה לצבוט את החולצה במרכז, והשנייה אמורה לצבוט את אזור הצווארון ואת תחתית החולצה יחדיו.

3. הרימו

הרימו את החולצה וישרו את ידיכם. נערו קצת את החולצה כדי ליישר את כל הגלים והקמטים הקלים, והערימה המקומטת תהפוך לחולצה יפה ומקופלת.

4. סיימו

בעוד תנועת ניעור קלה הרימו את החולצה, והניחו אותה על השולחן תוך שאתם מסיימים לקפל אותה.

 

+ תנו לחולצה להתקרר

מומלץ לקפל את החולצה אחרי הגיהוץ, אבל לא מיד אחריו. אם תחכו כמה דקות ותיתנו לחולצה להתקרר קצת, סימני הקיפול יהיו פחות בולטים כשתלבשו אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות