אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טויוטה תעסיק בקרי איכות וחברות חיצוניות שיבדקו את הליקויים צילום: MCT

טויוטה תעסיק בקרי איכות וחברות חיצוניות שיבדקו את הליקויים

מנכ"ל החברה, אקיו טויודה: "כאשר אנחנו מגלים ליקויים, אנו פועלים במהירות האפשרית על מנת לתקן אותם, וכל הצעדים שלנו כנים ואמיתיים"

17.02.2010, 13:42 | סוכנויות הידיעות

ענקית הרכב היפנית טויוטה, שהחזירה לאחרונה יותר מ-8 מיליון כלי רכב לצורך תיקון, תעסיק מבקרי איכות חדשים שיערכו מבחנים למערכות רכב השונות ויבצעו מחקר בלתי תלוי לצורך תיקון כל הליקויים שהתגלו, כך הודיעה היום (ד') מנכ"ל החברה, אקיו טויודה. לדבריו, אין בכוונתו להופיע לשימוע בארה"ב שנקבע למועד מאוחר יותר החודש.

במסיבת עיתונאים השלישית מאז תחילת החודש אמר טויודה, כי "החברה שלנו אינה מושלמת אך כאשר אנחנו מגלים ליקויים, אנו פועלים במהירות האפשרית על מנת לתקן אותם, וכל הצעדים שלנו כנים ואמיתיים". לדבריו, בימים אלו מתבצעים בחברה מבחנים למערכת התאוצה של הרכב, שבה נתגלו מרבית הליקויים.

טויודה הדגיש, כי על מנת לוודא מעבר לכל ספק שכל הליקויים תוקנו והלקחים הופקו, החברה תשכור שירותים של גוף בלתי תלוי שיבצע את הבדיקות הדרושות וידווח על התוצאות לציבור הרחב. המהלך הזה נחוץ, לדעת טויודה, כדי להשיב את אמון הציבור במותג היפני שכבש בשנים האחרונות את העולם.

טויודה ציין בנוסף את השינויים הטכניים שיתבצעו בכמה מהדגמים. בין היתר בדגמים עתידיים תוגבל השליטה האוטומטית על דוושת התאוצה ותינתן עדיפות לדוושת הבלם במקרה ושתי הדוושות ילחצו בו זמנית.

בתוך כך נדרשת טויוטה למסור דין וחשבון לגורמים רגולטורים בארה"ב, שם בוצע הריקול הנרחב ביותר. אתמול נדרשה החברה להעביר לממשל מסמכים, כדי להוכיח שהחזרת המכוניות לתיקון בוצעה מייד עם היוודע דבר הליקויים ולא באיחור תוך ניסיון להתעלם מהם.

רשות התחבורה האמריקאית הודיעה כי היא מבקשת מטויוטה, שמכרה כ-6 מיליון כלי רכב בארה"ב, לספק מסמכים שיעידו על מועדים שבהם התברר כי קיימים ליקויים במערכת התאוצה ובלמים של דגמים שונים של טויוטה. בחברה הדגישו כי ישתפו פעולה עם הקונגרס, שמינה ועדת בדיקה בנושא, אך הדגישו כי לא המנכ"ל יעיד בשימוע, אלה מנהל מכירות של אזור צפון אמריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות