אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתאוששות נמשכת: המדד המשולב למצב המשק עלה ב-0.2% בינואר צילום: אורי פורת

ההתאוששות נמשכת: המדד המשולב למצב המשק עלה ב-0.2% בינואר

העלייה במדד - הודות לעלייה במדד הייצור התעשייתי ובמדד הפדיון של המסחר והשירותים. עלייה זו מותנה על ידי בלימה של מדד יצוא הסחורות ומדד יבוא מוצרי הצריכה. מדד מלניק עלה בינואר ב-0.4%

18.02.2010, 16:41 | כתב כלכליסט

המדד המשולב למצב המשק בחודש ינואר עלה ב-0.2%. העלייה במדד, בהמשך לעלייה בחודשים האחרונים, מצביעה על המשך ההתאוששות בפעילות הכלכלית של המשק.

העלייה במדד התקיימה הודות לעלייה במדד הייצור התעשייתי ובמדד הפדיון של המסחר והשירותים. עלייה זו מותנה על ידי בלימה של מדד יצוא הסחורות ומדד יבוא מוצרי הצריכה.

רכיבי המדד

 

מדד הייצור התעשייתי עלה בדצמבר ב-1.2%, לאחר ירידה של 1.3% בנובמבר. מדד הפדיון של המסחר והשירותים עלה בדצמבר ב-0.6%, לאחר עלייה של 0.2% בנובמבר. מדד יצוא השירותים עלה בינואר ב-8.2% לאחר ירידה קלה בדצמבר. מדד יצוא הסחורות לא השתנה בינואר, לאחר עלייה של 7.4% בדצמבר. מדד יבוא מוצרי צריכה עלה ב-0.2%, בהמשך לעלייה של 2.9% בדצמבר. מדד יבוא תשומות לייצור עלה בינואר ב-5.8%, בהמשך לעלייה של 1.5% בדצמבר.

מדד מלניק עלה בינואר ב-0.4%

מדד מלניק למצב המשק עלה ב-0.4% בחודש ינואר 2010. לדברי פרופ' רפי מלניק, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים במרכז הבינתחומי הרצליה, המגזר העסקי ממשיך לצמוח, והאינדיקטורים השונים של המדד מראים שהצמיחה מאוזנת ואינה מתרכזת במגזר צר.

ע"פ מלניק, כל רכיבי המדד בחודש האחרון מצביעים על עלייה, לאחר התייצבות ברמה שנרשמה בחודש הקודם. על פי גידול הפדיון בענפי המסחר והשירותים נראה שהביקושים המקומיים ממשיכים להתרחב, כך גם הייצור התעשייתי וייבוא התשומות לייצור המקומי, ואילו הגידול במספר המשרות במגזר העסקי מצביע על גידול התעסוקה במשק.

רכיבי מדד ינואר כוללים: עלייה של 1.2% במדד הייצור התעשייתי בחודש דצמבר, לאחר ירידה של 1.3% בחודש נובמבר; עלייה של 0.3% במדד הפדיון של ענפי המסחר והשירותים בחודש דצמבר, לאחר עלייה של 0.2% בחודש נובמבר. עלייה של 3.3% במדד היבוא בחודש ינואר, לאחר ירידה של 0.3% בחודש דצמבר, אי שינוי במספר משרות השכירים בסקטור העסקי בחודש נובמבר, לאחר עלייה של 0.4% בחודש אוקטובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות