אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר החוץ היפני: "אני מקווה שבקרוב טויוטה תזכה מחדש באמון לקוחותיה ברחבי העולם" צילום: MCT

שר החוץ היפני: "אני מקווה שבקרוב טויוטה תזכה מחדש באמון לקוחותיה ברחבי העולם"

ביפן מקווים שהופעתו של נשיא טויוטה, אקיאו טויודה, בפני בית המחוקקים האמריקאי בשבוע הבא, תטהר את התדמית של טיוטה ותרגיע את המצב. שרי התעשייה והתחבורה של יפן: אנו מקווים שטויודה ירגיע את המצב

20.02.2010, 10:45 | סוכנויות הידיעות

יפן מצפה להופעתו של נשיא טויוטה, אקיו טויודה, בפני בית המחוקקים האמריקני שתתקיים בשבוע הבא. ביפן מקווים שהופעתו של טויודה תסייע בטיהור התדמית של החברה שנפגעה בשל התקלות הרבות שהתגלו באחרונה במכוניות שהיא מייצרת ומשווקת, וכן במניעת מתחים פוליטיים בין המדינות בעקבות זאת.

בזמן שהחברה שלו מתמודדת עם המשבר החמור ב-70 שנות קיומה, טויודה יופיע לפני ועדת הפיקוח והרפורמה הממשלתית של בית הנבחרים האמריקאי בשבוע הבא. בעצם הזמנתו הוועדה אילצה את טויודה להעיד, אף שקודם לכן אמר כי אין בכוונתו להגיע.

"אני מקווה שבקרוב טויוטה תזכה מחדש באמון לקוחותיה ברחבי העולם", אמר אתמול שר החוץ היפני, קצויה אוקאדה. "אף שמדובר בחברה אחת בלבד, נגבה אותם ככל שביכולתנו, כיוון שהסוגיה עשויה להפוך לסוגיה לאומית".

שרי התעשייה והתחבורה של יפן גם תמכו בפומבי בהחלטה, ואמרו שעל טויודה לנצל את ההזדמנות לסייע בהרגעת הלקוחות הזועמים עקב משיכת כ-8.5 מיליון כלי רכב בגלל דוושות דלק נתקעות, מאיצים הנתקעים בשטיחונים וחוסר תגובה רגעי בבלמים.

"אסור לנו להפוך את העניין לסוגייה פוליטית בין ממשלות יפן וארה"ב", אמר שר הכלכלה, המסחר והתעשייה ביפן, מאסאיוקי נאושימה, בעצמו עובד לשעבר בקבוצת טויוטה.

אף שעד כה המשיכות הן עדיין סוגיה בטיחותית ועסקית בלבד, גורמים רשמיים מעוניינים לשמור על המצב הנוכחי, כיוון שכבר ישנה מתיחות עם וושינגטון עקב מחלוקת סביב תוכניות להזזת בסיס נחתים אמריקאי באוקינאווה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות