אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אוריגו במו"מ להשקעה של 100 מיליון שקל בפולאר השקעות צילום: צביקה טישלר

בלעדי ל"כלכליסט": אוריגו במו"מ להשקעה של 100 מיליון שקל בפולאר השקעות

שתי קרנות המנוף בראשית ו־KCPS הגישו גם הן הצעות לחברת הנדל"ן, אולם המשא ומתן מולi לא התקדם לכדי עסקה

21.02.2010, 07:38 | גולן חזני

באסיפת מחזיקי איגרות החוב של פולאר השקעותביום רביעי האחרון הפתיע מנכ"ל החברה אורי שני את המחזיקים כשאמר כי החברה בוחנת דרכים שונות לגיוס הון.

ל"כלכליסט" נודע כי המגעים המתקדמים להשקעה של 100 מיליון שקל בפולאר השקעות כחוב מתקיימים מול קרן המנוף אוריגו. כרגע לא מדובר בהקצאת מניות בתמורה אלא רק בהקצאת אג"ח. מגעים התקיימו גם מול שתי קרנות המנוף האחרות, אבל בראשית קיבלה תשובה שלילית על הצעתה, ואילו עם KCPS מתנהלים מגעים פחות מתקדמים. עבור אוריגו זו הזדמנות להשקעה שלא תרצה להחמיץ,

זאת לאחר שאיבדה את ההשקעה באנגל משאבים בסוף השבוע לטובת קבוצת אלוביץ'־אקרמן־טאגור שהגישה הצעה גבוהה יותר.

לפולאר השקעות, הפועלת בתחום הנדל"ן בעיקר בארה"ב, יש שתי סדרות אג"ח צמודות מדד ללא ביטחונות: סדרה ה' לא סחירה (הונפקה למוסדיים) בהיקף של 149 מיליון שקל העומדת לפירעון מלא בסוף החודש הבא. התשלום שנותר בה לאחר רכישה חוזרת של חלק מהאג"ח, עומד על 105 מיליון שקל (קרן וריבית). סדרה נוספת של אג"ח, סדרה ו', בהיקף של 158 מיליון שקל עומדת לתשלום בשנים 2011–2015.

בישיבת מחזיקי האג"ח אמר שני כי רוב הכסף נמצא בקופה ולבעלי האג"ח לא מתוכננת תספורת. באסיפת האג"ח הציגה החברה דו"ח תזרים מזומנים חזוי לשנתיים הקרובות - החל מסוף 2009. מהדו"ח עולה כי החברה מצפה לממש נכסים בהיקף של כ־100 מיליון שקל ולקבל השקעה מבעל השליטה של 25 מיליון שקל. תחת הנחות אלה צופה החברה כי יישארו בקופתה בסוף 2010 מזומנים בסכום של 72 מיליון שקל.

זאת לאחר תשלום חוב אג"ח ה' וקצת מחוב אג"ח ו' בהיקף של 114.3 מיליון שקל, במקביל להשקעות בפרויקטים ופירעונות שוטפים לבנקים.

עוד עלה מהאסיפה כי מחזיקי האג"ח מסדרה ו' חוששים שאם אכן יתבצע התשלום הקרוב לאג"ח ה' - לא יישאר כסף בקופת החברה לשלם להם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות