אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים הראוותנים הפסידו מאות מיליוני דולרים בבוורלי הילס צילום: בלומברג

האחים הראוותנים הפסידו מאות מיליוני דולרים בבוורלי הילס

יזמי הנדל"ן ניק וכריסטיאן קאנדי יעבירו לנושיהם קרקע שרכשו בחצי מיליארד דולר. האחים חולקים את זמנם בין לונדון למונקו, שם הם מתגוררים בדופלקס שבו אדמונד ספרא מת בשריפה

21.02.2010, 21:47 | סוכנויות הידיעות

צמד יזמי הנדל"ן הראוותנים ביותר בבריטניה, האחים ניק וכריסטיאן קאנדי, מתחילים בימים אלה להתוודע לריחו הרע של הכישלון.  "הדיילי טלגרף" מדווח כי האחים, באמצעות החברה של כריסטיאן קאנדי CPC, ייאלצו להעביר לידי נושיהם שטח של כ־33 קמ"ר בבוורלי הילס שיועד להקמת דירות יוקרה, לאחר שהחברה לא עמדה בהחזרי הלוואה בנקאית בגובה 365.5 מיליון דולר.

הנכס יועמד למכירה פומבית ביום חמישי. עם זאת, ככל הנראה לא יסכימו הקונים הפוטנציאליים לשלם 500 מיליון דולר, הסכום ששילמו האחים עבור השטח. להשקפת מומחים, קיימת סבירות גבוהה כי לא יימצא קונה והשטח יעבור לשליטת הבנק. דרו מנדי מחטיבת הנדל"ן של סותבי'ס אמר על עסקת בוורלי הילס: "היצע דירות היוקרה היה גבוה ערב משבר הסאב־פריים ולא היו מספיק קונים. האחים קאנדי לא עשו את שיעורי הבית שלהם. הם נתנו לאגו שלהם לחבל בשיפוט הבריא".

מדובר בהיפוך גורלות מר עבור האחים ניק (37) וכריסטיאן (35), אף שכישלון עסקת בוורלי הילס אינו מפתיע מומחים במגזר, הסבורים שהחברה שילמה סכום מופרז מלכתחילה. CPC קנתה באפריל 2007 את השטח שבעבר ישב עליו כלבו רובינסונס מאי. הקרקע נמכרה שלוש שנים לפני כן ב־33.5 מיליון דולר בלבד. "כבר לפני שלוש שנים אנשים לא הבינו מה בדיוק הבחורים האלה עושים", מסביר ג'ף היילנד, המתמחה בנכסי יוקרה בבוורלי הילס. "כיום, כשהכלכלה נמצאת במצבה הנוכחי, אין סיכוי שהשטח שווה את הסכום של 365 מיליון דולר שהם חייבים לבנקים. אולי הם היו פועלים בצורה שונה אילו זה היה כספם האישי".

האחים קאנדי, שעם חוג חבריהם נמנים הנסיך אנדרו וכוכב הריאליטי סיימון קאוול ("אמריקן איידול"), נאלצים גם לפנות את המשרדים המפוארים שלהם בלונדון המשתרעים על פני שבע קומות בבניין המשקיף על נהר התמזה. המשרדים מרוצפים בשיש שחור, יש בהם בר ועשרה חדרי ישיבות, והמעליות בבניין מצופות בעור שחור. האחים מכרו את המשרדים ב־35 מיליון ליש"ט לקונה אנונימי לאחר שרכשו אותם תמורת 23 מיליון ליש"ט ב־2007. השמועה אומרת כי השקיעו 50 מיליון ליש"ט בשיפוץ המקום.

"הם לא מזילים דמעה על המשרדים היפים שלהם. הם רשמו רווח נאה מהם", אמר דובר מטעמם. האחים יעברו עתה למשרדים שבבעלותם בקנסינגטון שבמערב לונדון, העוברים גם כן שיפוץ מקיף. גם פרויקטים אחרים של האחים קאנדי נקלעו לקשיים. פיתוח מתחם נוהו סקוור בווסט אנד בלונדון נפגע בעקבות קריסת מערכת הבנקאות באיסלנד. בתוך כך אמורה להשבועות הקרובים מחלוקת משפטית עם שותפיהם לשעבר, קטארי דיאר, זרוע הנדל"ן של משפחת המלוכה הקטארית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות