אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות התעופה היווניות אגיאן איירליינס ואולימפיק אייר - לקראת מיזוג צילום: בלובמרג

חברות התעופה היווניות אגיאן איירליינס ואולימפיק אייר - לקראת מיזוג

כך על פי הודעת אגיאן. החברה החדשה תשא את השם 'אולימפיק אייר', ותהיה בעלת צי של 64 מטוסים. בקו לת"א פועלת אגיאן מזה כחודשיים, לאחר שהחליפה את אולימפיק

22.02.2010, 21:32 | יסמין גיל

חברות התעופה היווניות אגיאן איירליינס ואולימפיק אייר, הגיעו להסכם מיזוג - כך על פי הודעה רשמית שפורסמה היום (ב') באתר האינטרנט של אגיאן. ההסכם טעון אישור של רשות ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי.

 

חברת התעופה החדשה תשא את השם והלוגו 'אולימפיק אייר', ואולם בתקופת המעבר אגיאן תמשיך להשתמש גם בשם ובלוגו שלה.

 

אולימפיק אייר, לשעבר אולימפיק איירליינס, עברה בסוף ספטמבר 2009 מבעלות ממשלתית לבעלות פרטית. בשל כך, היא נדרשה לצאת למכרזים חדשים לגבי פעילותה בקווים השונים, בהם הקו לתל אביב - שבו זכתה בסופו של דבר אגיאן איירליינס. זו אכן החלה לפעול בקו בינואר השנה, בעוד אולימפיק - שמפעילה טיסות בין תל אביב לאתונה מ-1956 - הפסיקה את פעילותה. נציגי אולימפיק בארץ פנו לרשויות התעופה בישראל וביוון, בבקשה לפתוח את הסכם התעופה בין שתי המדינות, כך ששתי חברות תעופה מכל מדינה יוכלו לפעול בקו. כעת נראה שהסכם המיזוג החדש יפתור את הבעיה, אולם מנציגות אולימפיק בארץ לא התקבלה תגובה.

לכל אחת מחברות התעופה 32 כלי טיס; באגיאן 2,500 עובדים ובאולימפיק 3,500; לאגיאן 24 קווי טיסה פנים-ארציים ו-26 קווים בינלאומיים, ולאולימפיק 41 קווים פנים-ארציים ו-15 בינלאומיים. אגיאן צפויה להשתלב בברית התעופה הגדולה בעולם, STAR ALLIANCE, עד יוני השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות