אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה הקפאת הליכים לנפקון טכנולוגיות צילום: shutterstock

אושרה הקפאת הליכים לנפקון טכנולוגיות

הכנסות החברה צנחו בשנת 2009 ב-48% ל-44.5 מיליון שקל וחובותיה נאמדים בכ-62 מיליון שקל

23.02.2010, 19:29 | מארק שון
חברת נפקון טכנולוגיות המשמשת קבלן לייצור חומרה לחברות היי-טק מובילות נכנסה היום (ג') להקפאת הליכים. מהבקשה שהגישה החברה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב עולה, כי מחזור ההכנסות בשנת 2009 צנח ב-48% בשל המצב הכלכלי, אך החל מסוף השנה החברה התייצבה ומחזור הכנסותיה גדל באופן מהותי.

החברה ביקשה להקפיא את ההליכים נגדה ולמנות את עו"ד אמיר פלמר ממשרד שלמה נס כנאמן.

השופטת ורדה אלשיך אישרה הקפאה לחודש בלבד, עד ה-25 במרץ, אישרה את עו"ד פלמר כנאמן וצירפה אליו את רו"ח מנחם רהב. השופטת קבעה בצו ההקפאה, כי "הנסיבות שהביאו לקריסתה של החברה טמונות בניהול הכספי שלה".

החברה, שברשימת לקוחותיה נמצאות חברות התקשורת טלרד, נוקיה ומוטורולה, הגיעה לחובות של כ-62 מיליון שקל, מתוכם כ-36.1 מיליון שקל לנושים מובטחים. הבנקים פועלים ולאומי הביעו את הסכמתם להקפאת ההליכים, כמו גם 145 העובדים שהחברה מעסיקה.

הצ'קים התחילו לחזור

בסוף השבוע האחרון כבר החלו לחזור צ'קים בהיקף של כ-2.5 מיליון שקל, וביום ראשון החלו כבר ספקים של החברה להגיע לאתר הפעילות ביבנה כדי לקחת סחורות לצורך פירעון החוב כלפיהם.

מבקשת ההקפאה שהוגשה באמצעות עורכי הדין עמית לדרמן ואביתר קרמר, עולה כי בשנת 2008 החברה עוד דיווחה על נתונים מעודדים, שכללו מחזור מכירות של כ-84 מיליון שקל ורווח נקי של כ-2.5 מיליון שקל. בשנת 2009 המוגדרת בבקשה כ"קשה בתולדותיה", צנחו מכירות החברה לכ-44.5 מיליון שקל.

ההסבר שניתן במסגרת הבקשה לפגיעה מהמשבר העולמי הוא שמרבית פעילות הייצור של החברה מבוצעת עבור לקוחות המייצאים לחו"ל, וב-2009 לא ביצעו לקוחותיה העיקריים של החברה הזמנות מספקי המשנה שלהם, אלא מכרו מהמלאי שהיה קיים ברשותם.

הקפיצה המשמעותית שהגיעה עם סוף 2009 הגיעה בעקבות הרחבה של הפעילות, באמצעות השתתפות במכרז "כיפת הברזל" ומו"מ מתקדם מול חברת "אלקטרה מיזוג אויר", במסגרתו אמורה הייתה אלקטרה להעביר את עיקר פעילות הייצור שלה לחברה.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
לך תסביר למה איש לא עושה משהו בקשר לשקל המנופח. עדיף לייצר באירופה
ובטח בארה"ב רק לא בישראל. מדיניות חסרת אחריות של הממשלה ומשרד האוצר שמפקיר את שער המטבע לידיהם של ספקולנטים ואותם בנקים להשקעות בזויים שכמעט והחריבו את כלכלת ארה"ב ואיתה כלכלת העולם רק לפני שנה. רק בישראל איש לא מדבר על בעיית שער החליפין שמוציאה את כושר התחרות של ישראל מהמשחק.
מפוטר טרי  |  24.02.10
2.
תגובה לכותב "אחד שממש יודע,,,"
שלום כמי שמציג שממש יודע אבל כנראה לא יודע כלום וחי בפלנטה אחרת! אני שעבדתי הרבה שנים עם נפקון בפרויקטים גדולים ,מורכבים ועתירי טכנולוגיה יודע שהבעיה המרכזית היא העברת היצור (ולא רק תחום האלקטרומכניקה,,) למזרח,הודו,טורקיה וכו". כולם יודעים את הבעיות -קברניטי המשק גם יודעים--מדברים על זה "בשושו"-אבל מה שקורה בפועל פשוט מרסקים את התעשיה הזאת כמו הטכסטיל,היהלומים,הטלקום ואחרים. כמה חבל ועצוב! יום טוב לכולם
ישראל ישראלי--מנהל בהייטק , מרכז  |  24.02.10
1.
אחד שממש יודע-עוד פעם הבעלים שתו את הקופה
קראתי שהמלאי של החברה מוערך ב 15 מליון. זה היה יכול להיות נורא מצחיק אם היה מדובר רק בבעלים ולא במשפחות שלמות של עובדים. מנסיוני במקצוע אם המלאי היה צריך להיות מוצג ב 7 מליון שקל זה גבוה וערך המימוש שלו בטח לא יותר מ 4 מליון שקל. עוד חברה עם מחסן מלא בברזלים ששוים את משקלם כחומר גלם ולא יותר. וכמאמר המשפט האידישאי שאמא שלי לימדה אותי : מי שחזיר בסוף אוכלים אותו
שוקי שוקי , יבנה והסביבה  |  24.02.10