אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ינון קרייז נכנס לריאליטי הישראלי; רוכש 50% מקופרמן הפקות צילום: אוראל כהן

ינון קרייז נכנס לריאליטי הישראלי; רוכש 50% מקופרמן הפקות

ינון קרייז, מנכ"ל ויו"ר חברת אנדמול העולמית, השקיע בקופרמן הפקות מכיסו הפרטי. סכום העסקה לא נמסר. אלעד קופרמן ימשיך לשמש מנכ"ל החברה, וקרייז יהיה היו"ר

24.02.2010, 11:16 | כתב כלכליסט
ינון קרייז שם רגל בשוק הפקות הטלוויזיה הישראלי, ורוכש 50% מקופרמן הפקות. היום (ד') נמסר כי בתום מו"מ ארוך סיכמו אלעד קופרמן, מבעלי "קופרמן הפקות", וינון קרייז, על העסקה שהיקפה לא נמסר. לפי ההסכם, שעתיד להיחתם בימים הקרובים, אלעד קופרמן ימשיך לשמש מנכ"ל החברה וינון קרייז ישמש כיו"ר.

קרייז, מנכ"ל ויו"ר חברת אנדמול (Endemol) העולמית, השקיע בקופרמן הפקות באופן פרטי. כניסתו לחברה היא חלק מהאסטרטגיה של קופרמן הפקות להוביל את שוק הטלוויזיה בישראל וכן להרחיב את הפעילות הבינלאומית של החברה. כיום מפיקה קופרמן את "האח הגדול" - שאותה למעשה יצרה אנדמול, "רמזור", "האי", "אורי גלר מחפש את היורש", "השגריר", ו"המטבח".

ראיון מנכ"ל חברת הפקות הטלוויזיה הגדולה בעולם: "השוק הישראלי לא סולח" 15 שנה לאחר שחיים סבן הכניס אותו לעסקי המדיה, ינון קרייז מנהל מלונדון את אנדמול - חברת הפקות הטלוויזיה הגדולה בעולם המתמחה בתוכניות ריאליטי. בראיון ל"כלכליסט" הוא מספר על ניהול בשנת משבר, מסביר שאין לו בעיה עם תוכנית שמפטרת מישהו בשידור חי, וטוען שהרגולציה בשוק הטלוויזיה בישראל מקשה על התחרות עמיר קורץ, 29 תגובותלכתבה המלאה

 בכמה רשתות שידור שידור בעולם כבר משודרים פורמטים שיצאו מבית קופרמן הפקות, ביניהם: "אורי גלר מחפש את היורש " ששודר בארה"ב, רוסיה, יוון, גרמניה תורכיה, הונגריה ובימים אלה עלתה בהולנד העונה ה-3 . והסדרה "רמזור" עושה בימים אלו את צעדיה הראשונים להתאמתה לשוק האמריקני.

ינון קרייז, מי שהיה מנכ"ל ויו"ר פוקס קידס אירופה בעבר, משמש היום כאמור מנכ"ל ויו"ר חברת ההפקות אנדמול, חברת ההפקה הגדולה והמובילה בעולם. בתחילת דרכו המקצועית השתלב קרייז בקבוצת סבן קפיטל גרופ שבראשות המיליארדר חיים סבן. לימים הקים יחד עמו את חברת פוקס קידס אירופה שנקנתה על ידי קבוצת דיסני.

החודש, אגב, פורסם כי אנדמול נתונה לביקורת גוברת מצד נושיה בגין החלטת החברה לבצע קנייה חוזרת של אג"ח שהנפיקה החברה - אשר נסחרות כעת במחיר זול יותר ממחיר הנפקתן - בניסיון לצמצם את חובותיה.

לגבי העסקה, אלעד קופרמן אמר היום, כי "מבחינתי זהו יום מרגש וכבוד גדול שינון קרייז בחר להשקיע בנו. אני מאמין שכניסתו של ינון תבסס אותנו בישראל ותגרום לקופרמן הפקות להרחיב את פעילותיה לשוק הבינלאומי".

קרייז אמר, כי "אני מכיר את אלעד כבר למעלה מעשור ועקבתי אחר דרכו המהירה והמוצלחת בשוק הישראלי כמפיק בעל שיעור קומה וכיוצר מקורי. אני מצפה לעבודה המשותפת איתו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות