אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויטה פרי גליל במגעים לרכישת המפעל מילוז צילום: אפי שריר

ויטה פרי גליל במגעים לרכישת המפעל מילוז

החברה נמצאת במו"מ לרכישת המפעל שנתון בחובות של כ-20 מיליון שקל. בכוונת ויטה פרי גליל להמשיך את פעילות המפעל ללא פיטורי עובדים

24.02.2010, 11:35 | מאיה זיסר
תשלובת ויטה פרי גליל נמצאת במסע ומתן מתקדם לרכישת המפעל לייצור רסק עגבניות מילוז, הנתון בימים אלו בחובות של כ-20 מיליון שקל. את המהלך מוביל אושיק אפריים, יו"ר ומנכ"ל תשלובת פרי הגליל.

ויטה מייצרת גם כן רסק עגבניות, ובכדי להימנע ממונופול בתחום, הממונה על ההגבלים צריכה לתת לרכישה זו את הסכמתה.

מפעל מילוז הוא מפעל לייצור רסק עגבניות ופרי הדר בנהרייה בבעלות משה אורבך ויעקוב צ'אסקלה שהוקם בשנת 1965. במפעל מועסקים כ-100 עובדים קבועים ועוד 400 עובדים עונתיים. ל"כלכליסט" נודע כי בכוונת ויטה פרי גליל להמשיך להפעיל את המפעל ולהמנע מפיטורי עובדים, מידה והרכישה תתבצע. 

עיני: מברך על הצעד

בחודשים האחרונים ההנהלה החלה לרוקן את המפעל במטרה למכור אותו ללא עובדים. בשבוע שעבר נעלו כ-100 עובדי מילוז את שערי המפעל והתבצרו בתוכו, כמחאה על כוונת המפעל לפטר עובדים. לאחר שבית הדין האזורי לעבודה בחיפה קיים דיון בנוגע לבקשת ההסתדרות למתן צו מניעה לפיטורי העובדים, בוטלו מכתבי הפיטורים.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, הביע סיפוק ממהלך ומהתחייבות "ויטה פרי גליל" להעסקת כלל העובדים. "אני מברך את "ויטה פרי גליל" ואני שמח על כל מקום עבודה שניצל במיוחד בפריפריה. אני בטוח שנגיע עם "ויטה פרי גליל" להסכם לטובת העובדים כפי שכבר עשינו כאשר בשנה שעברה נרכש המפעל בחצור הגלילית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות