אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספורט בצהריים: ליגת ה-NFL תתנהל ללא תקרת שכר ב-2010. כנראה

ספורט בצהריים: ליגת ה-NFL תתנהל ללא תקרת שכר ב-2010. כנראה

וגם: בספרד דורשים הקלות מס על הכנסות ממכירת כרטיסים ואת שינוי שיטת מכירת זכויות השידור; אלכס פרגוסון מכניס משמעת בשחקנים הצעירים של מנצ'סטר יונייטד; באצטדיון הכדורגל החדש בניו יורק לא תצטרכו מזומן ועיריית תל אביב יפו העבירה עוד כספים לשיפוץ בלומפילד

24.02.2010, 14:29 | סוכנויות הידיעות

עונת 2010 של ליגת הפוטבול של צפון אמריקה (NFL) תתנהל ללא תקרת שכר. כך אמר מנכ"ל איגוד השחקנים של ה-NFL, דימרקוס סמית'. סמית' שלח לחברי האיגוד (NFLPA) ולסוכני השחקנים מזכר בו נכתב: "אנחנו עושים הכל כדי להגיע לסיכום הוגן (עם בעלי הקבוצה) לפני תחילת עונת 2010 אבל נראה כי לא נגיע לסיכום על הסכם שכר חדש ועונת 2010 תהיה ללא תקרת שכר".

הליגה ובעלי הקבוצות דורשים מהשחקנים לקצץ 18% מהנתח שלהם מהכנסות הקבוצות. "ההצעה שלהם לשחקנים מטרידה בגלל הצמיחה המתמדת של ה-NFL, אפילו בזמן המיתון הגרוע בהיסטוריה", כתב סמית'.

סמית' הודיע גם שהקבוצות סירבו להעביר פרטים פיננסים ביותר מ-30 מפגשים בין הצדדים בחצי שנה האחרונה. "אין שום הסבר או עדות לכך שקבוצות מפסידות כסף", כתב סמית'.

ארגון ליגות הכדורגל המקצועיות של ספרד (LFP) פנה לממשלה בבקשה להוריד את מס המכירה על הכרטיסים למשחקים, כדי לסייע לספורט בתקופה של קשיים כלכליים. יש להטיל את אותו שיעור מס ערך מוסף המוטל על כרטיסי תיאטרון, קולנוע ופארקי שעשועים, ששיעורו 7%, גם על כרטיסים לאצטדיונים ועל מנויים עונתיים במקום השיעור הנוכחי, העומד על 16%, אמר נשיא ה-LFP חוסה לואיס אסטיאזרן.

"אין בכוונתנו להוציא כסף מכספי המדינה, אלא שיש להכיר בכך שעתיד הכדורגל הספרדי עשוי להיות בסכנה אם לא ננקוט בצעדים הדרושים", אמר אסטיאזרן בכינוס במדריד. "הפחתת המס תהיה אמצעי מבורך, שיתרום לקידום הספורט וכן למילוי הדרישות לשוויון ולניטרליות פיסקליים", הוא הוסיף. "בואו נמצא דרכים שיסייעו במצב המשבר הזה".

דרישת ה-LFP אינה צפויה למצוא אוזן קשבת אצל הממשלה הסוציאליסטית של ספרד, בתקופה שבה האבטלה הוכפלה לשיעור הקרוב ל-20%, והגירעון הפיסקלי תפח ל-114% מהתמ"ג בשנה שעברה.

עוד מספרד: אסטיאזרן אמר שיש לשנות את מערכת זכויות השידור בטלוויזיה של לה ליגה, שבמסגרתה ריאל מדריד וברצלונה אחראיות על מחצית מההכנסות. מועדונים בליגות אירופיות אחרות, כגון הפרמיירליג, מנהלים משא ומתן משותף על זכויות השידור, ואסטיאזרן אמר שעל המערכת הספרדית להיות מרוכזת יותר. "לכל המדינות והליגות השכנות לנו יש מכירת זכויות שידור קולקטיבית, שבה ההפצה וההכנסות מהזכויות נקבע בחוק", אמר אסטיאזרן. נשיא בארסה ז'ואן לאפורטה אמר לרויטרס בראיון בשבוע שעבר שהאלופות האירופיות לא יסכימו לקבל מערכת של חלוקת ההכנסות משידור, כיוון שהיא תחליש את יכולתן להתחרות ביריבותיהן האירופיות.

אצטדיון הכדורגל החדש בניו יורק, שימש את ניו יורק רד בולס מה-MLS יהיה אצטדיון "ללא מזומן". הטכנולוגיה החדשנית במתקן, שהקבוצה השקיעה בה 200 אלף דולר, תאפשר לבעלי מנוי להגיע עם "כרטיס חכם" שיאפשר להם לשלם בו על כל השירותים שהאצטדיון מציע. האצטדיון יפתח באופן רשמי בחודש הבא.

וועדת הכספים של עיריית תל אביב יפו  אישרה העברת כספים לטובת שיפוצים באצטדיון בלומפילד, המשמש את 3 קבוצות העיר בליגת העל, הפועל ת"א, מכבי ת"א ובני יהודה. בדיון הוועדה אושרה העברת 5.3 מיליון שקל להשלמת הפרוייקט, במסגרתו ישוקמו היציעים בשערים 10-11, יותקנו בהם כסאות חדשים וישופצו חדר השירותים והמזנון. כמו כן, יערכו התאמות לנגישות נכים בשערים 5-9 (בהשתתפות ביטוח לאומי), יבוצעו שינויים גיאומטריים בשער 6 ויושלם ביצוע הפתחים למעברי חירום בין היציעים. ביצוע הפרוייקט יעשה על ידי חברת "היכלי הספורט", כשעיריית ת"א תממן 3.5 מיליון שקל מההוצאות.

אלכס פרגוסון, מנג'ר מנצ'סטר יונייטד, נוקט צעדי משמעת כדי לשפר את התנהגות השחקנים הצעירים במועדון. כחלק מהתוכנית של פרגוסון אסור יהיה לשחקנים ללבוש נעלי כדורגל צבעוניות באימונים ובמשחקים. פרגוסון גם אסר על השחקנים הצעירים לערוך רעיונות בערוץ הטלוויזיה של מנצ'סטר יונייטד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות