אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זירוקס מאשימה את גוגל ואת יאהו בהפרת פטנטים צילום: בלומברג

זירוקס מאשימה את גוגל ואת יאהו בהפרת פטנטים

לטענת החברה, כמה משירותי האינטרנט של שתי החברות משתמשים במודע בפטנטים מתחום החיפוש ומערכות המידע הרשומים על שמה. גוגל ויאהו: התביעה מופרכת

24.02.2010, 15:18 | אבנר קשתן
חברת זירוקס, יצרנית מכונות הצילום וספקית שירותי ניהול המסמכים, תובעת את ענקיות האינטרנט גוגל ויאהו בטענה כי שירותיהן מפרים שני פטנטים שזירוקס רשמה ב-2001 וב-2004, ודורשת להקפיא את פעילות השרתים לאלתר, נוסף לפיצויים.

הפטנטים המופרים לטענת זירוקס הם משני תחומים: האחד מתאר שיטה לזיהוי ישויות ושמות בתוך מסמכים וקישור המסמכים למונחי חיפוש, פטנט אשר מופר, לטענתם, על ידי שירותי הפרסום של גוגל ויאהו. הפטנט האחר מתאר שיטה להצגת מידע משולב ממערכות מידע ארגוניות שונות, פטנט שמופר על ידי גוגל מפות, יוטיוב ואתר הקניות של יאהו בכך שהם משלבים ביקורות ותגובות גולשים בתוכן הראשי.

דובר זירוקס ביל מק'קי מסר לסוכנות הידיעות בלומברג כי החברה ניהלה מגעים עם גוגל ויאהו כבר זמן מה בניסיון להגיע להסכם שימוש בפטנטים, אך לדבריו הדיונים לא התקדמו, ולא נותר לזירוקס אלא להגן על הקניין הרוחני שלה בבית המשפט, ולדרוש פיצויים מוגדלים עקב כך שההפרה נעשית במודע. בתגובה, מסרו נציגים מהמחלקות המשפטיות של גוגל ויאהו כי התביעה מופרכת וכי לא הופרו פטנטים, וכי בכוונתם להתגונן בבית המשפט מן התביעה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות