אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר טיעון בפרשת פליקס חלפון ומכונות השתיה: שנת מאסר בפועל לאמיר אפרתי צילום: גרמי פלדמן

הסדר טיעון בפרשת פליקס חלפון ומכונות השתיה: שנת מאסר בפועל לאמיר אפרתי

על אפרתי, אחד הנאשמים בפרשה, נגזרו 3 שנות מאסר, מתוכן אחת לריצוי בפועל; ל"כלכליסט" נודע כי נאשם נוסף בפרשה מנהל מגעים לחתימה על עסקת טיעון

25.02.2010, 13:29 | איתי הר אור

אמיר אפרתי, אחד הנאשמים בפרשת המרמה וההונאה במעורבותו של שחקן העבר פליקס חלפון, הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות. במסגרת ההסדר, שהוצג הבוקר (ה') בבית משפט השלום בתל אביב, הודה אפרתי בחלק מהמיוחס לו, ובית המשפט גזר עליו 3 שנות מאסר, מתוכן אחת לריצוי בפועל. ל"כלכליסט" נודע כי גם הנאשם השלישי בפרשה, אהוד דאר, מנהל מגעים מתקדמים ביותר לעסקת טיעון עם הפרקליטות.

כתב האישום הוגש בנוגע לחברת בר לין שירותי קפה, שבה היו שותפים חלפון ואהוד דאר.  אפרתי שימש כיועץ פיננסי ומנהל החשבונות של החברה.

לפי כתב האישום, אפרתי שימש גם כיועץ פיננסי של חברת מ.א. אשכנזי, שעסקה ברכישה ובמכירה של מוצרי מזון. השלושה מואשמים כי ביוני 2002 קשרו קשר לקבל מחברת דיסקונט ליסינג כספים במרמה, באמצעות עסקה פיקטיבית במסגרתה תרכוש לכאורה בר לין מחברת אשכנזי מכונות אוטומטיות לממכר מזון ומשקה, בתיווך חברת כספומיץ סחר בע"מ.

בהתאם לתוכנית שרקמו השלושה, העבירה כספומיץ כמתווכת הצעת מחיר בסך 740 אלף שקל עבור המכונות. את הצעת המחיר העבירו הנאשמים לדיסקונט ליסינג, ובעקבותיה נחתם הסכם למתן הלוואה לבר לין לצורך רכישת המכונות מחברת אשכנזי. אלא שעל פי כתב האישום, שלושת הנאשמים זייפו חשבונית מס על שם כספומיץ והמיועדת עבור דיסקונט, לפיה שילמה בר לין את הסכום עבור המכונות. בהמשך, נטען באישום, העביר אפרתי לדיסקונט ליסינג דרישה להעברת התשלום בגין העסקה, ולתמיכה בדרישתו צירף אפרתי את החשבונית המזויפת וכן מכתב בחתימת חלפון ודאר בו הם מאשרים את קבלת המכונות מכספומיץ.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות