אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חבית בלי תחתית: פאני מיי מבקש סיוע בהיקף של 15.3 מיליארד דולר צילום: בלומברג

חבית בלי תחתית: פאני מיי מבקש סיוע בהיקף של 15.3 מיליארד דולר

בכך תגדל ההלוואה שקיבל בנק המשכנתאות מהממשל ל-76.2 מיליארד דולר; בשנת 2009 עמדו הפסדיו על 74.4 מיליארד דולר

27.02.2010, 08:41 | בלומברג

בנק המשכנתאות האמריקאי פאני מיי יבקש סיוע נוסף בהיקף של 15.3 מיליארד דולר, שיעלה את סך ההלוואה שיקבל מהממשל ל-76.2 מיליארד דולר. הבנק דיווח ברבעון הרביעי של 2009 על הפסד של 16.3 מיליארד דולר, שהם 2.87 דולר למניה - זה ההפסד הרבעוני העשירי ברציפות של החברה.

פאני מיי, מחזיק או ערב ל-28% משוק המשכנתאות האמריקאי שנאמד ב-11.8 טריליון דולר, אולם הוא נפגע מהמשבר בשוק הדיור שמחק 28% משווי הבתים במדינה, והוביל למספר שיא של עיקולי בתים. החברה שדיווחה על הפסדים בגובה 120.5 מיליארד דולר בתשעת הרבעונים האחרונים, ומקבילתה פרדי מאק הולאמו על ידי הממשלה בספטמבר 2008. פרדי מאק דיווח לאחרונה על הפסד רבעוני של 7.8 מיליארד דולר.

"התוצאות הפיננסיות שלנו ל-2009 משקפות את ההשפעה המתמשכת של הכלכלה החלשה ושוק הדיור, שהובילו לחדלות פרעון במשכנתאות ותרמו להפסדים שלנו במהלך כל הרבעונים של השנה החולפת", הצהיר הבנק.

עבור השנה כולה, ההפסדים של הבנק עמדו על 74.4 מיליארד דולר. ב-2008 עמדו ההפסדים על 59.8 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
לא להגזים במרור החיים
טוב, אז יש באמת אנשים שיכלו להרשות לעצמם לקנות בית לשים חלק מהכסף ולשלם משכנתא. לאלה לא ממררים את החיים את אלה שממררים להם את החיים אפשר לחלק לשלוש קבוצות אלה שאבדו את ם עבודתם ולא יכולים להרשות לעצמם לשלם את המשכנתא, קבוצה שניה אלה שפותו לקנות בית עלידי מתווכים חסרי מצפון ומתווכי משכנתאות שרק ראו את הכסף שנכנס לכיסם, ההלואה שקיבלו היה מבוססת על נתונים שיקריים ותנאים מעוד מגבילים אלה הם שנפלו ראשונים כשמחירי הדלק עלו ומאחר ומשכורתם התחילה להשחק בגלל עלויות הדלק היה יותר קל לוותר על הבית מאשר על נסיעה למקום העבודה ואלה הם שהכניסו את פאני מאי וכדוגמתא לצרות של היום ואחרי זה קמה קבוצה שלישית שערך הבית שלהם כל כך נפל שחבל היה להם לשלם משכנתא על סכום שערך הבית היה לא מה שעכשיו, מי שיכל להרשות לעצמו קנה בית במחיר נמוך והשאיר את היקר לבנק.אלה שנתקעו עם בתים בקבוצה זאת מנסים לקבל עזרה בתנאי המשכנתא ולהם באמת מוציאים את המיץ כדי לודא שהם באמת ראויים לקבלת עזרה.
IRITO , USA  |  28.02.10