אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"טויוטה הסתירה במכוון מידע בנוגע לתוצאות מבחני הבטיחות ולעיצוב המכוניות" צילום: בלומברג

"טויוטה הסתירה במכוון מידע בנוגע לתוצאות מבחני הבטיחות ולעיצוב המכוניות"

חבר הקונגרס אדולפו טאונס מאשים את החברה היפנית שהסתירה את המידע במהלך בירור התביעות שהגישו נגדה נהגים שנפגעו בתאונות דרכים

27.02.2010, 12:27 | סוכנויות הידיעות

טויוטה הסתירה במכוון מידע בנוגע לעיצוב המכוניות ולתוצאות מבחני הבטיחות - מידע  שהיה עליה לחשוף במהלך בירור התביעות שהגישו נגדה נהגים שנפגעו בתאונות דרכים, כך מאשים חבר קונגרס בארה"ב. 

במכתב ששלח למנהלים הבכירים של טויוטה בצפון אמריקה, מאשים אדולפו טאונס, יו"ר ועדת הפיקוח והרפורמות בממשל, את יצרנית הרכב היפנית לא חשפה את תוצאות מבחני הבטיחות שהצביעו על בעיות פוטנציאליות בכלי הרכב. לדברי טאונס, טויוטה העדיפה להגיע להסכמי פשרה גבוהים עם התובעים על מנת להימנע מחשיפת המידע.

מסמכי חברה פנימיים "מצביעים על התעלמות שיטתית מהחוק והפרות שגרתיות מהדרישה לחשוף את המידע בבית המשפט", כתב טאונס במכתב ששיגר ליושימי אינבה, מנהל החברה בצפון אמריקה. טאונס ביקש ממנו להגיב להאשמותיו עד ה-12 במרץ.

טויוטה מסרה בתגובה כי היא סמוכה ובטוחה שפעלה כשורה בתביעות, והיא מחכה להזדמנות לענות לטאונס. לדבריה, לעיתים קרובות חברות מתנגדות לדרישה לחשוף מסמכים כחלק מהליך התביעה."בהתאם לגישה זו, נקטנו בצעדים המתאימים כדי לשמור על החשאיות של מידע עסקי תחרותי וסודות מסחר", נכתב בהצהרה.

אינבה ונשיא החברה אקיו טויודה הופיעו השבוע בפני ועידת הקונגרס, ולשם כך העבירו אלפי מסמכים פנימיים. בשבוע הבא מתוכנן להיערך שימוע נוסף בנוגע להחזרת 8.5 מיליון כלי רכב בשל בעיות בטיחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הידעתם
חברת CTS מיצרת הדוושות הינה חברה אמריקאית שמיצרת גם בסינגפור בין שאר מוצריה קיימים חיישנים ל- ABS ,חיישנים לחגורות בטיחות, חיישים לקרוז קונטרול, חיישנים למערכת הזרקת דלק , חיישני בלמים ועוד ועוד מערכות בטיחותיות אחרות, טויוטה לקוח של חברת CTS אולם לדבריה מהווה רק 3% מהמחזור, מי קונה עוד 97% מהמחזור ... נכון ! יצרניות רכב אחרות בין השאר פרסמה חברת CTS לבורסה האמריקאית הצהרה כי חתמה חוזה עם חברה גרמנית גדולה שכל רכביה בשנת 2011 יורכבו עם אותה הדוושה ראו בקישור הבא http://www.ctscorp.com/publications/press_releases/nr090423.htm כמו כן ראו את הקישור למוצרי החברה: http://www.cstsensors.com/news/cst_transmarketplace.shtml
מנחם , רעננה  |  28.02.10
5.
מספיק כבר!!! יזבו אותם בשקט
התעשיית רכב האמריקאית מנסה לחסל את המותג הכי נמכר בארה"ב ותופסת תרמפ על התקלה הזו. אבל הבעיה שרוב האנשים מבינים קצת במכוניות ויודעים שתקלה הקטנה של הדוושה היא עד כדי כך זניחה לעומת התקלות בארופאיות והאמריקאיות שלא יוצאות מהמוסך שזה לא יזיז להם. ומי שלא מבין דרך צלחה לאותם רכבים ושיפנקו אותכם בהמתנות המברובות במוסכים....
בעל טויוטה 2005  |  27.02.10
4.
טויוטה בישראל עושה את זה כבר שנים
לטויוטה קורולה (מהדגמים עד 2007) יש תקלה חוזרת וידועה במנוע. החברה מעדיפה להחליף מנועים בשקט על חשבונה (גם אחרי תום האחריות), ולא לפגוע במוניטין האמינות שלה. כך הם נהגו תמיד. ההסתרה שלהם עובדת בישראל כבר שנים. עובדה ש"הצליח" להם עד היום.
ניר , חיפה  |  27.02.10
לכל התגובות