אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבט אופנתי: מגמות במשקפי השמש לאביב-קיץ 2010

מבט אופנתי: מגמות במשקפי השמש לאביב-קיץ 2010

הנשים ירכיבו משקפיים ברוח שנות החמישים והשישים לצד זוגות בעלי מסגרות ענקיות בצבעים בוהקים. הגברים ישמרו בעיקר על המראה הקלאסי והספורטיבי

01.03.2010, 11:15 | הדס שואף

אף שהקיץ עוד רחוק, קולקציות משקפי השמש החדשות לנשים ולגברים כבר בחנויות.

מסקירת המגמות עולה כי ההשראת מעשורים קודמים, לצד זוגות מוגדלים במיוחד, יככבו האביב והקיץ. עם זאת, מגמות מוחצנות וססגוניות קיבלו תפנית חדשה, ובמקום סגנון הבלינג בלינג נראה משקפיים בצורות לא שגרתיות ובצבעים חזקים ומלאי הומור. ידיות המשקפיים נהפכו לחלק חשוב, ולצד הקלאסיות יופיעו גם ידיות קלועות, שזורות אבנים, מעוטרות במתכות שונות.

דיור. מחיר: 1725 שקל, צילום: דן לב דיור. מחיר: 1725 שקל | צילום: דן לב דיור. מחיר: 1725 שקל, צילום: דן לב

נשים: רטרו צבעוני

מראה עתידני. מסגרות פלסטיק עבות בגוונים בוהקים או לחלופין מסגרות מתכת בחיתוכים לא שגרתיים יוצרות מראה עתידני. מעצבים רבים יצרו גם מסגרות בצורות גיאומטריות בשילובי צבעים המזכירים סרטי מדע בדיוני ישנים. המראה אמנם עתידני, אך הוא שואב השראה גם משנות השישים והשמונים. מותג משקפי השמש טאו יצר קולקציה פוטוריסטית ממתכת דקיקה בהשראת פרחים ופרפרים.

הומור. מדפי החנויות ייראו במקרים רבים כחלק מאוסף המשקפיים המרהיב של אלטון ג'ון. מעצבים רבים יצרו מסגרות אוברסייז מוגזמות בצבעים לא שגרתיים ובצורות מקוריות כמו פרפרים ופרחים. מארק ג'ייקובס, למשל, יצר מסגרת אוברסייז כחולה בצורת פרפר במראה מתוחכם ועדכני המשלב אלמנטים קלאסיים.

 רואים 6/6: מגמות במשקפי השמש לאביב־קיץ 2010

אן אנד ולנטין. מחיר: 1349 שקל אן אנד ולנטין. מחיר: 1349 שקל אן אנד ולנטין. מחיר: 1349 שקל

מסגרות חתוליות. כחלק מטרנד ההומור, שבות גם המסגרות החתוליות. המראה החתולי יזכה לנוכחות רבה, החל במסגרות אוברסייז מוגזמות וכלה במסגרות הקטנות. בדיור יצרו משקפיים במסגרת חתולית אוברסייז בגוונים קלאסיים כמו שחור וחום בשילוב מתכת במוטות.

שנות החמישים, השישים והשמונים. משקפי הנוודים (Wayfarer), שהבליחו בשנות החמישים, ומשקפי הטייסים (Aviator), שנולדו בשנות השישים ובהמשך ערכו קאמבק מרשים בשנות השמונים, חזרו לככב בשנתיים האחרונות. גם העונה הם כאן, ולצד הדגמים הקלאסיים נראה וריאציות חדשות בצבעים כמו ורוד, סגול, כחול ואדום. כך גם המשקפיים הקלאסיים בסגנון שנות החמישים ומשקפי אוברסייז במסגרות עגולות ומרובעות ברוח המשקפיים של שנות השישים. בדיור, לדוגמה, עיצבו משקפי אוברסייז מנומרים במסגרת מרובעת ברוח העבר.

שאנל. מחיר: 1686 שקל, צילום: אבי ולדמן שאנל. מחיר: 1686 שקל | צילום: אבי ולדמן שאנל. מחיר: 1686 שקל, צילום: אבי ולדמן

עדשות מדורגות. מגמת העדשות המדורגות שהחלה לפני שתי עונות תגיע הקיץ לשיאה. העדשות מתחילות בגוון כהה בחלקן העליון ומתבהרות בהדרגה עד החלק התחתון. כך יוצרת העדשה הכמעט שקופה מראה מאופר. כמעט כל זוגות המשקפיים העונה הם בעלי עדשות מדורגות, חלקן בגוונים כהים וחלקן בגוונים בהירים עד שקופים.

ספארי. משקפיים בדפוסי חיות כנמר וזברה, בגוונים טבעיים וכן בתרגום לגוונים פופולריים כמו אפור ושחור. לצד אלו יבלטו גם גוני האדמה, גוונים ירוקים, חומים, צהובים ואפילו זהב. בבוטגה ונטה יצרו משקפי ספארי המשלבים ריקועים וגוונים חומים וירוקים.

מארק ג מארק ג'ייקובס. מחיר: 1975 שקל מארק ג

מראה טבעי. גם מקומו של המראה הטבעי לא ייפקד העונה. גוני עור, סומק ובז' שולטים בעיקר במסגרות הקטנות, ולצדם חומרים טבעיים כבמבוק, עץ, עור וקרן. בולנטינו יצרו משקפיים המשלבים בין צבע עור לשחור, כך שהמראה המתקבל אינו חיוור מדי ומתאים לגוני עור רבים. בג'ימי צ'ו, לדוגמה, שילבו עור בהטבעת נחש בחלקם העליון של משקפי פלסטיק, להענקת מראה טבעי.

בלנסייגה. מחיר: 3000 שקל בלנסייגה. מחיר: 3000 שקל בלנסייגה. מחיר: 3000 שקל

מראה הדיווה. המגמה הנובורישית כמעט ונעלמה, אך היא נותרה בפרטים קטנים המשמשים לקישוט. משקפי אוברסייז עם אלמנטים של תחרה, נגיעות אבנים צבעוניות או חוטים יעשירו את המראה. פרט נוסף ברוח המראה המגונדר הוא משקפיים ועדשות בצבע זהה. להשגת מראה של דרמה קווין אפשר לבחור בצבע בוהק או בגוון כסף שלו עדשות מראה. בקזל יצרו משקפיים מרובעים במראה עשיר המשלבים שחור וזהב.

EK. מחיר: 1400 שקל EK. מחיר: 1400 שקל EK. מחיר: 1400 שקל

גברים: קלאסי ומסתורי

למעט הצורות הלא שגרתיות, מרבית המגמות לנשים מופיעות גם בקולקציות המשקפיים לגברים. המראה הכללי נוטה לקו הקלאסי, אך אפשר למצוא הבלחות צבע אצל מעצבים שונים.

רטרו. תרגום קלאסי למסגרות עגולות ומרובעות בצבעים קלאסיים כשחור או שריון צב, והבלחות צבע בחלק העליון של המסגרת או מסביבה לקבלת מראה עדכני. גם כאן נמצא בעיקר את משקפי הטייסים או הנוודים לצד משקפי אוברסייז ברוח שנות השבעים ומשקפיים ללא מסגרת בחלקם התחתון, בסגנון שנות החמישים. בהוגו בוס, למשל, יצרו משקפי נוודים מנומרים. בבית האופנה גי לארוש יצרו משקפיים מנומרים ללא מסגרת תחתונה, הנראים כאילו הגיעו היישר משנות החמישים.

ספורטיבי. הקיץ נראה משקפיים עם מסגרות פלסטיק צבעוניות גם בצבעים בוהקים. הרוח הצבעונית תלך צעד נוסף קדימה בעזרת גוונים מנוגדים בחזית המסגרת. יופיעו גם מסגרות בהירות וכן עדשות בהירות. באדידס יצרו משקפי מסיכה בגוונים חזקים ובוהקים.

מסתורי. לצד המשקפיים הצבעוניים ייראו גם משקפיים כהים בעלי עדשות כהות המסתירות את העיניים ויוצרות מראה מסתורי. הרוצים להסתתר ממש יכולים לבחור במסגרת כהה ובעדשות מראה. גם משקפיים שבהם העדשות והמסגרת נראות כמקשה אחת יעניקו אפיל מסתורי. בית האופנה האיטלקי ארמנגילדו זניה ידוע בעיצוביו הקלאסיים לגברים. העונה הם עיצבו משקפיים כהים ומסתוריים שמסגרותיהם שואבות השראה מעשורים קודמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות