אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן פרס וולף יוצאת לרוד שואו: זקוקים לתרומות צילום: עמית שעל

קרן פרס וולף יוצאת לרוד שואו: זקוקים לתרומות

ל"כלכליסט" נודע כי הקרן, המעניקה את אחד הפרסים הנחשבים במדע, פנתה לכמה חברות ואנשי עסקים, כיוון שבעקבות המשבר היא מתקשה לממן את מתן הפרס

01.03.2010, 09:24 | מיקי פלד

צניחת שער הדולר והמשבר הכלכלי פגעו בעמותה נוספת: קרן וולף, המחלקת את פרסי וולף במדעים ואמנויות, פנתה לאחרונה לכמה חברות ואנשי עסקים, בעיקר בתחום הפרמצבטיקה, כדי לגייס 10 מיליון דולר שיאפשרו את המשך חלוקת הפרסים - כך נודע ל"כלכליסט".

קרן וולף מחלקת מדי שנה, זה 32 שנה, חמישה פרסים של 100 אלף דולר - ארבעה למדענים וחוקרים מצטיינים ואחד לאמן מצטיין. הפרסים של הקרן נחשבים ככאלו היכולים לנבא אפשרות זכייה בפרס נובל: עד כה, אחד מכל שלושה זוכים בפרס וולף זכה מאוחר יותר בנובל, בהם גם פרופ' עדה יונת ממכון ויצמן.

רוב הונה של הקרן, הנאמד גם הוא ב־10 מיליון דולר, מושקע באפיקים שמרניים שהתשואות בהם קטנו עד כדי אחוזים ספורים בשנים האחרונות. אלה, עם השחיקה בשער הדולר, מקשים על פעילות הקרן.

הקרן משתפת פעולה עם משרד החינוך, והקשר עם השר גדעון סער נחשב טוב. בקרן הדגישו כי "בשנה האחרונה זוכה הקרן לתמיכה רבה ולמעורבות גדולה מצד שר החינוך ומצד צוותו".

חברי מועצת העמותה, בהם יו"ר בנק אגוד זאב אבלס, עו"ד דליה רבין ומייסדת ארגון מעלה טלי אהרוני, עוזרים לקרן בהצגתה לגופים עסקיים לשם גיוס התרומות.

אילן פילו, מנכ"ל הקרן, אמר ל"כלכליסט": "אנו מחפשים קשר ארוך טווח עם חברות שקשורות לפרסים שאנו מחלקים, כגון חברות תרופות וחברות מענף החקלאות". פילו אמר כי נותני חסות יחתמו על חוזה שלפיו לא תהיה להם השפעה על בחירת הזוכים.

פרסי וולף ל־2010 יוענקו במאי, בנוכחות הנשיא שמעון פרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות