אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערב תערוכת ז'נבה: פולקסווגן חושפת את התכניות החשמליות

ערב תערוכת ז'נבה: פולקסווגן חושפת את התכניות החשמליות

לדברי מרטין וינטרקורן, יו"ר קונצרן פולקסווגן, הטוארג ההיברידי, אשר צפוי להיחשף מחר בתערוכה, הוא הסנונית הראשונה בהיערכותה המחודשת של החברה

01.03.2010, 16:15 | תומר הדר

"בעתיד ליבה של פולקסווגן יהיה חשמלי", כך אמר היום (ב') יו"ר קונצרן פולקסווגן, פרופסור מרטין וינטרקורן, ערב פתיחתה של תערוכת הרכב הבינלאומית בז'נבה.

על פי דברי וינטרקורן, חברת פולקסווגן צפויה למקד את תכניות הפיתוח העתידיות שלה ברכבים היברידיים וחשמליים. לדבריו הטוארג ההיברידי, אשר צפוי להיחשף מחר בתערוכה באופן רשמי הוא הסנונית הראשונה בהיערכותה המחודשת של החברה.

בשלבי ההמשך של התכנית, לאחר חשיפתה של הטוארג, תוצג בשנת 2011 גרסה חשמלית של פולקסווגן גולף, ש-500 יחידות ממנה ייוצרו כבר בשלב הראשון. לאחר מכן, חשף וינטרקורן, תיוצר בשנת 2012 גרסה היברידית של הג'טה המשפחתית. שנה לאחר מכן תופיע גם גרסה חשמלית של המכונית העירונית פולקסווגן UP שתיקרא E-UP.

על פי הצהרתו של וינטרקורן בשנת 2018 צופה פולקסווגן שתשלוט בכ-3% משוק הרכב העולמי באמצעות שימוש בדגמים חשמליים והיברידיים. עם זאת, אנשי פולקסווגן נזהרים בהצהרותיהם לגבי שיווק המוני בשנים הקרובות, וזאת בעיקר עקב חששותיהם מפני טווח הנסיעה המוגבל של המכוניות החשמליות: "כיום מכונית חשמלית יכולה לנסוע רק 150 קילומטרים", הסביר ד"ר קארל תומאס ניומאן, ראש תכנית הרכב החשמלי של חברת פולקסווגן: "ולכן ידרשו מבחנים רבים באירופה, ארה"ב וסין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
יצרני הרכב צוחקים עלינו? - צריך להחרים אותם!
אני ממש לא מבין את יצרני הרכב. הייתכן שיצרני הרכב לא שמעו על מימצאי המחקר של המשרד לאיכות הסביבה בראשותו של כבוד השר גלעד ארדן, בדבר הסכנות המחרידות והאיומות של הקרינה המייננת, הגלומות במכוניות ההיברידיות? הממשלה חייבת לעצור את יבוא/סחר/שימוש במכוניות היברידיות לאלתר! יותר מזה, עלינו להחרים כל יצרן רכב שמייצר גם מכוניות היברידיות, ולאסור בתכלית האיסור יבוא מכוניות מתוצרתו לישראל. רק ככה הם ילמדו. ובא לציון גואל!
א. יגור , גוש דן  |  03.03.10
1.
נו, תצחקו על טויוטה...
טויוטה היו הראשונים עם רכב היברידי סדרתי מצליח. קצת כבוד!!! פולקסווגן נשברה ובאיחור רב בעצם מודה שזהו הכיוון. נראה אותם עושים זאת באותם עלויות כמו טויוטה ובאותה אמינות (ואין כוונתי ל"פאשלות" של טויוטה האחרונות - אלא לקו הכללי של טויוטה - אמינות, אמינות אמינות!!!) כנראה שבכל מקרה פולקסווגן תצליח לעקוף כל יפנית עממית מבחינת הנדסת המוצר, איכות החומרים והבטיחות. (וגם במחיר!)
א.א , מרכז  |  01.03.10