אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפלונטר של פילת מסתבך: הקבוצה של דב גולדשטיין וגבי דישי מתפרקת

הפלונטר של פילת מסתבך: הקבוצה של דב גולדשטיין וגבי דישי מתפרקת

הקבוצה החזיקה 14% ממניות פילת בנסיון להוביל מאבק שליטה בחברה. מהודעת החברה לבורסה עולה כי דישי דווקא לא היה מוכן לפירוק

01.03.2010, 17:44 | ענת ציפקין

מאבק השליטה בפילת טכנולוגיות קיבל היום (ב') תפנית לאור הודעתה של חברת גו.די.אם השקעות, המחזיקה ב-5% ממניות פילת, כי החליטה לבטל את הסכם ההתקשרות שלה עם בעלת מניות אחרת (9%) בקבוצה, אלפא ערך 1, בשליטתו של גבי דישי. עוד עולה מההודעה כי אלפא ערך 1 דוחה את ביטול ההסכם, אולם גו.די.אם, בשליטתו של דב גולדשטין, מבקשת בכל זאת להביא את הסכם ההתקשרות בין שתיהן, שנחתם באוגוסט 2008, לכדי סיום.

קבוצת גולדשטיין-דישי הובילה בשנה שעברה את מאבק השליטה בחברה מול גוש המייסדים בראשותו של מיכאל צוקרמן, המנכ"ל והיו"ר (המחזיק כ- 17.6% מהחברה), ושמואל סתת (12%),גם הוא אחד ממיסדי החברה.

בתווך בין קבוצת דישי-גולדשטין וקבוצת המייסדים נמצאות קבוצת סקיי - קרן סקיי (14.3%) וסתיו אחזקות (8%) .

מאבק השליטה בין שתי הקבוצות הגיעה לשיאו ביולי האחרון באסיפה הכללית של בעלי המניות של פילת טכנולוגיות, בה השתתפו 79% מבעלי זכויות ההצבעה בחברה.

ההחלטה שהתקבלה אז קבעה כי צוקרמן, דישי ומזכיר החברה חיים הלפגוט ימשיכו לכהן כדירקטורים, ואילו כהונתו של דב גולדשטין כדירקטור לא אושרה. כעת, לנוכח ביטול הסכם ההתקשרות בין דישי לגולדשטיין מקבל המאבק בין שתי הקבוצות תפנית ולא ברור לאיזה כיוון יפנה.

במקביל למאבקי השליטה אלה, באוקטובר האחרון קיבלה פילת טכנולוגיות הצעה ראשונית ולא מחייבת למיזוג מטעם מתחרתה - אדם מילא, אך דירקטוריון החברה דחה את ההצעה בדצמבר מכיוון שאינה משקפת את שוויה האמיתי של החברה. אדם מילא היא חברה פרטית אשר נמצאת בשליטת קבוצת סקיי, המורכבת מקרן סקיי, קרן פרייבט אקוויטי בשליטת צבי יוכמן וניר דגן, וסתיו אחזקות - קרן השקעות בבעלות אבנר יהודאי, המחזיקה גם ב22% מהשליטה בפילת טכנולוגיות.

את הרבעון השלישי של 2009 סיכמה פילת טכנולוגיות, הנסחרת בשווי שוק של 37 מיליון שקל, עם הכנסות בגובה של 11.2 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של 13.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה רושמת פילת טכנולוגיות הפסד נקי של 73 אלף שקל, לעומת הפסד נקי של 578 אלף שקל ברבעון המקביל האשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות