אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
yes השיקה שירות VOD מבוסס אינטרנט

yes השיקה שירות VOD מבוסס אינטרנט

השירות החדש מציע תוכני וידיאו באיכות רגילה ו-HD, וכבר קיימים בו יותר מ-5,000 סרטים וסדרות טלוויזיה. השירות יינתן לרוב הלקוחות לא תשלום חודשי, אולם התקנת התשתית תעלה כ-200 שקל

02.03.2010, 13:31 | גילעד נס

חברת הלוויין yes השיקה היום (ג') את שירות הצפייה לפי דרישה (VOD) שלה, הפועל על תשתית האינטרנט. השירות, המכונה Yes Max Total, פועל על בסיס מכשירי היס מקס HD של החברה, כך שהוא זמין כיום לעשרות אלפים מקרב כ-570 אלף מנויי החברה. כ-250 אלף מלקוחות החברה עושים כיום שימוש בממיר מקליט כלשהו.

בשירות ה-VOD יוצעו גם תכנים באיכות HD, וכ-30% מהתכנים המוצעים בו יסופקו בחינם. מחירם של התכנים תלוי בסוג התוכן - וינוע בין שקלים בודדים לפרק בסדרה עד 9.9 שקלים לסרט או יותר מכך לסרטים חדשים. בעת השקת השירות זמינים בו יותר מ-5,000 סרטים ופרקי סדרות, 2,000 מהם מיועדים לילדים, וכן תכנים ברוסית. החברה תוסיף מאות תכנים חדשים בכל חודש.

העברת התכנים על גבי האינטרנט אמורה לסייע בידי yes לנטרל את החיסרון העיקרי שלה מול HOT, דהיינו העובדה שבניגוד ל-HOT, שהתשתית שלה מאפשרת להזרים תכנים ופקודות באופן דו כיווני ומהיר, yes מצוידת בתשתית שידור לווינית, והקשר בין הלקוח לחברה מתבצע באמצעות קו הטלפון בלבד.

מכיוון שמדובר בתוכן המשודר על גבי האינטרנט, שואפת החברה לאחסן את התוכן בשרתי ספקיות האינטרנט עצמן, במטרה לאפשר גישה ישירה אליו בלי לעבור ברשתות נוספות שיאטו את התהליך. מהלך שכזה בוצע עם בזק בינלאומי וסמייל, אולם ניסיון לאחסן את התכנים על שרתי נטויז'ן לא הושלם עקב אי הסכמות עסקיות. עם זאת, השירות עצמו זמין לכל לקוחות ספקיות האינטרנט.

השירות של yes יוצע הן על גבי תשתית האינטרנט של בזק (DSL) ושל הכבלים, ולמעשה יאפשר לצפות בו דרך כל חיבור לתשתית אינטרנט, כולל חיבור הפס הרחב בסלולר. בחברה טוענים כי חיבור במהירות פס רחב שכיחה בישראל מספק להעברת השידורים, ונכון לסוף שנת 2009 לכ-65% מלקוחות החברה היה חיבור במהירות 2.5 מגה ויותר.

   

מסך ה-VOD של yes מסך ה-VOD של yes מסך ה-VOD של yes

בעוד ש-HOT מסוגלת להבטיח ללקוח איכות שירות התלויה בה בלבד - מפני שהיא מספקת את השירות על גבי רשת פנימית - ב-yes מסתמכת העברת התוכן על מהירות האינטרנט של הלקוח. בחברה טוענים כי תשתית אינטרנט במהירות של 2.5 מגה-ביט לשנייה מספיקה לצפייה בשידורי ה-VOD וגם לגלישה באינטרנט בו זמנית, אולם גלישה הצורכת רוחב פס גדול, כגון הורדת קבצים, תגרום לפגיעה בשירות ה-VOD.

yes מסרה כי שירות ה-VOD יוצע ללא תשלום חודשי, והחיוב יתבצע רק על התוכן שנצרך. עם זאת, מודל התמחור בפועל שונה, ותלוי במצב הלקוח טרם הזמנת השירות. כך, למשל, רוב בעלי יס מקס HD אכן לא ידרשו להוסיף תשלום עבור התחלת השימוש בשירות, אולם עבור ביקור הטכנאי שיתקין את רכיבי החומרה והתוכנה הדרושים תגבה החברה 199 שקל. מקצת מלקוחות החברה המצוידים בממיר זה כיום יידרשו בכל זאת לשלם תשלום חודשי בסך 9.90 שקלים בחודש, אולם יקבלו החזר בצורת זיכוי לשימוש ב-VOD באותו סכום. במסלול זה לא תהיה התחייבות לתקופת זמן מינימלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
מת על סרטים
מוריד באימיול ביטורנט ואתרי שיתוף. הייתי מוכן לשלם אם היו עושים לי מוצר –נוח- אבל זה לא כזה. לשדרג 2 ממירים לHD, לשלם תשלום חודשי ולעשות אינטרנט של 10 מגה ומעלה אחרת לא יזוז? לא עשיתם פה כלום יס מקווה שבעתיד לפחות תממנו לנו את השדרוגים האלו כשתראו שאף אחד לא מתחבר.
במחשבה שנייה  |  03.03.10
לכל התגובות