אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקשר של פאיוניר הישראלית לחיסול בדובאי

הקשר של פאיוניר הישראלית לחיסול בדובאי

כרטיסי החיוב של חברת הסטארט-אפ מפתח תקווה שימשו את אנשי החוליה שחיסלה את איש החמאס מחמוד אל-מבחוח. כך חושף הוול סטריט ג'ורנל

02.03.2010, 16:46 | אסף גלעד

שמה של חברת הסטארט-אפ הישראלית פאיוניר (Payoneer) נקשר בפרשיית חיסול איש החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי, כך חשף אתמול (ב') העיתון וול-סטריט ג'ורנל, שדיווח כי חוקרי משטרת דובאי איתרו את מקורם של כרטיסי אשראי ששימשו חלק מהמחסלים.

על פי הדיווחים, איתרה משטרת דובאי קשר לבנק האמריקאי MetaBank ממדינת איווה שבארה"ב ולפאיוניר הישראלית, שפיתחה טכנולוגיה להנפקת כרטיסים למשיכת כסף מארגונים שאינם דווקא בנקים. לטענת משטרת דובאי 14 מהחשודים בחיסול אל-מבחוח ביצעו פעולות שאושרו על ידי הבנק "מטאבנק", זרוע של קבוצת הפיננסים "מטאל", הממוקמת בעיר סטור-לייק שבאיווה.

שמה של פאיוניר, היושבת בפתח תקווה, גם עלה כמנפיקת הכרטיסים של מטאבנק בפרשה. פאיוניר פיתחה מערכת חיוב על הרשת, המאפשרת לארגונים לגבות תשלום ממשתמשים לאחר שהתחייבו מראש על סכום מסוים (פרה-פייד). פאיוניר מאפשרת להוציא כרטיס דמוי כרטיס אשראי, תחת המותג מאסטרקארד או מטאבנק במקרה זה, המאפשר למשוך כספים בכספומטים בכל מקום בעולם, כל עוד נטען כסף מראש. ניתן לטעון את הכרטיס בסכומים נמוכים של כמה דולרים בודדים ועד 10,000 דולר בכל פעם.

שלא כמו חברות אשראי כגון ויזה או מאסטרקארד, פאיוניר אינה מעניקה אשראי ואינה מאפשרת חריגה מעבר לסכום ששולם מראש. דוברי פאיוניר בארה"ב אישרו לוול סטריט ג'ורנל כי היא שותפה עסקית עם מטאבנק. מנכ"ל החברה יובל טל אמר לוול סטריט ג'ורנל כי הוא מופתע מכל המתרחש, וכי את כל המידע קיבלה פאיוניר מהתקשורת בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות