אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בעקבות הכתבה ב"כלכליסט - ח"כ גפני נשא נאום מיוחד בכנסת: "איזה שרץ"?

"אני קם בבוקר ואומרים לי שעיתון מסויים עשה כותרת ראשית לפיו גפני הכשיר את השרץ?"

02.03.2010, 18:04 | תומר אביטל

יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, משה גפני, הביע היום זעם בעקבות הפרסום הבוקר ב"כלכליסט" - על הדיל שלו עם סטנלי פישר, לאישור חוק בנק ישראל.

גפני ביקש לנאום אחר הצהריים בפני המליאה. הוא עלה עם גיליון של "כלכליסט" לדוכן הנואמים ואמר בכעס "לפעמים אתה תוהה אם הדין שלנו הוא הדין של ח"כים שאינם חרדים. אני קם בבוקר ואומרים לי שעיתון מסויים עשה כותרת ראשית לפיו גפני הכשיר את השרץ. נבהלתי, איזה שרץ?".

גפני קרא בפני הנוכחים קטעים מהכתבה ואחר כך אמר "האם אפשר לכתוב כזאת פסקה על סקטור לא חרדי? יו"ר ועדת הכספים רוצה לאפשר לחרדים לקבל פקדונות ללא פיקוח! תראו איזו מחתרת חרדית הגיעה לועדת הכספים! ראש הממשלה רוצה את חוק בנק ישראל וזה מגיע לחרדי הזה בוועדת הכספים! באחת מהפגישות הקבועות שלי ושל הנגיד העליתי את הנושא, הרבה לפני שחוק בנק ישראל בא לעולם. בימים אלו חוק בנק ישראל נידון באינטינסיביות, ובנתיים אני אומר לנגיד - תמצאו פתרון לבעיה הזאת! 

אתם צריכים לקרוא את הכתבה הזו ולהבין. על מי היו כותבים את זה? ח"כ מוחמד ברכה - אם היית יו"ר ועדת הכספים, אפילו על הערבים לא היו כותבים את זה, גם לא על העולים. רק על החרדים. הכתבים הם חברים שלי. יש לי ביקורת אוהדת בעיתונות הכללית עד שזה מגיע למישהו שחושב שיש משהו עם החרדים. מדברים איתי עיתונאים ואומרים, ראיתי חינוך עצמאי, האם זה דיל של החרדים? אם אני אומר שלא, אז אין כותרת. מה אני מציע? במקום להשאיר את הגמ"חים עמום ומתחת לשולחן, כפי שבנק ישראל מבקש, אני רוצה להסדיר את זה. הולכים להכשיר את השרץ, לא יאומן, ישראל 2010".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות