אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריינסווי השיגה תוצאות חיוביות בחולת אוטיזם בניסוי באוסטרליה צילום: בלומברג

בריינסווי השיגה תוצאות חיוביות בחולת אוטיזם בניסוי באוסטרליה

משפחתה של החולה דיווחה על שיפור מתמשך בתפקוד החברתי שלה לאחר שעברה טיפול במכשיר של החברה

02.03.2010, 19:22 | עומר ענבר
חברת בריינסווי הודיעה לפני זמן קצר על תוצאות סדרת טיפולים, שנערכה על ידי חוקרים אוסטרליים בטיפול באמצעות סליל יעודי ששולב במכשיר החברה, באשה הלוקה באוטיזם. בסיום הטיפול חל שיפור ביחס למצב המטופלת בתחילת הטיפול ושיפור נוסף חל בתום חודש מסיום הטיפול.

כמו כן, בתום ששה חודשים מסיום הטיפול דיווחו המטופלת ובני משפחתה על המשך שיפור בתפקוד החברתי ללא סימנים להדרדרות במצבה. החוקרים ציינו כי מדובר בממצאים מעודדים, בהתחשב בעובדה כי אין היום טיפולים רפואיים המיועדים לטיפול בתסמינים הבסיסיים של המחלה, וכי לאור השיפור בתפקוד הסוציאלי יש לשקול שילוב של טיפול פסיכולוגי, אשר יסייע למטופלים להתמודד עם מצבים ורגשות שאינם מורגלים בהם.

כמו כן ציינו החוקרים כי יש לאשש את התוצאות האמורות במסגרת ניסוי מבוקר בעל סמיות כפולה, המתבצע בימים אלו על ידי אותם חוקרים.

עוזי סופר, מנכ"ל בריינסוויי, אמר כי "אנחנו מאוד שמחים ומעודדים. אמנם מדובר בפציינטית אחת, אך בימים אלו מתבצע באוסטרליה ניסוי כפול סמיות שיספק לנו הרבה יותר נתונים. אנו תקווה שנצליח להביא בשורה גדולה לאוכלוסיה חשוכת מרפא".

ד"ר אברהם צנגן, יועץ מדעי של ברינסווי: "חשוב להדגיש שהמחקר כפול הסמיות באוסטרליה מתבצע כרגע אך ורק במבוגרים מסיבות רגולטוריות. המחקר נעשה בסליל שונה ביחס לרוב הסלילים של החברה המבוסס על אותו פטנט. המקרה הנוכחי הוא תוצאה של טיפול בחולת אספרגר, מחוץ לניסוי כפל הסמיות, שמעיד על גישה נכונה של קבוצת החוקרים באוסטרליה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות