אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל אשדוד מוכן להנפקה צילום: אוראל כהן

נמל אשדוד מוכן להנפקה

הושגה הסכמה בין משרד האוצר לבין ועד הנמל על מבנה התעריפים החדש. ועד נמל חיפה, מנגד, טרם הגיע להסכמות עם הממשלה בנוגע להפרטה

03.03.2010, 08:49 | ליאור גוטמן

ועדי העובדים של נמל אשדוד הגיעו להסכמה עם אנשי משרד האוצר בנוגע למבנה התעריפים החדש - כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בשלב האחרון וההכרחי טרם הנפקת מניות הנמל, שאותה ינסה האוצר ינסה להשלים עד מאי הקרוב. במסגרת ההנפקה יועברו 15% מהאחזקות בנמלי אשדוד וחיפה לידי הציבור, וב־2020 תושלם ההפרטה במלואה.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", הנהלת נמל אשדוד פנתה לייעוץ משפטי להכנת תשקיף לנמל, כאשר שתי חברות חיצוניות - רותם אסטרטגיות וקו פרויקט - נבחרו לנתח את מצב הנמל. לפני כשבועיים העבירה רשות החברות הממשלתיות את טופסי המכרז להנפקת המניות לחברות החיתום, זאת לקראת בחירת החתמים בהנפקת הנמלים שתתבצע על בסיס דו"חות 2009, שמהם עולה ששוויו של הנמל נאמד ב־1 עד 1.2 מיליארד שקל. לעומתו, נמל חיפה עדיין במו"מ בנוגע להנפקה.

 

במקביל להפרטת הנמלים מקדם הממונה על השכר במשרד האוצר את הסכם השכר החדש עם העובדים. גורמים שמקורבים לנושא חוששים שוועדי העובדים עלולים להתנות את הסכם השכר באישור התעריפים, מה שעלול לעכב את ההפרטה הקרובה. ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "השלמת הרפורמה בתעריפי הנמלים נמצאת בשלביה הסופיים ואנו מצפים להשלמתה. ההיערכות להפרטת נמלי חיפה ואשדוד נמשכת כסדרה תוך הידברות עם העובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות