אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאות המיליונים של טורבוביץ בנדל"ן, נפט והון סיכון צילום: שאול גולן

מאות המיליונים של טורבוביץ בנדל"ן, נפט והון סיכון

124 מיליון בים תטיס, 48 מיליון באופציות של דלק ואזורים

04.03.2010, 11:10 | עמיר קורץ

40 מיליוני השקלים שיורם טורבוביץ' יקבל במסגרת תנאי העסקתו כיו"ר דלק אנרגיה לא יפילו אותו מהרגלים. בעשור החולף צבר טורבוביץ' הון אישי ששוויו כיום מאות מיליוני שקלים – חלקו כשכר עבודה ושכר טרחה, חלקו מהשקעות שביצע בהונו הפרטי.

רמז להיקף נכסיו של טורבוביץ' מצוי בהצהרה שהגיש ב־2006 לרשויות המדינה עם כניסתו לתפקיד מנהל לשכת ראש הממשלה אולמרט. מהצהרת טורבוביץ' עלה כי בבעלותו אחזקות שונות שאותן הוא מנהל באמצעות חברה פרטית בשם ד.נ.ש.ט אחזקות בע"מ. האחזקות כוללות מניות בחברת פרויקט סמינר שיין, המחזיקה מקרקעין בפתח תקווה, מניות בחברות אחרות המחזיקות נכסי נדל"ן בחו"ל, שותפות עם חברת מבני תעשייה של אליעזר פישמן שעניינה רכישת נכסים בחו"ל, וכן השקעות בחברות סטארט־אפ ובקרן הון סיכון ששמה לא פורסם.

היקפן הכספי של אחזקותיו אמנם לא פורסם, אולם אפשר לקבל מושג כללי עליהן מההשקעה שהיקפה נחשף על רקע מינויו ליו"ר דלק אנרגיה: טורבוביץ' רכש לפני שנים תעודות השתתפות בשותפויות של דלק קידוחים ואבנר בקידוח "ים תטיס". שווי אחזקתו בשתי החברות עומד כיום על כ־124 מיליון שקל, והוא מחזיק במניות של דלק אנרגיה בשווי 7 מיליון שקל. הסכומים שקיבל בעבודתו בשוק הפרטי וזכו לפרסום - 13 מיליון השקלים שקיבל בשלוש שנות עבודה בדסק"ש ובהם 5.2 המיליונים שקיבל בחבילת הפרישה שלו, 22 מיליון השקלים שקיבל כשכר טרחה כמתווך עסקת מכירת אי.די.בי ממשפחת רקנאטי לנוחי דנקנר, 8 מיליון השקלים ששוות האופציות שקיבל כיו"ר חברת אזורים – הם כנראה רק קצה הקרחון.

לכתבות נוספות במוסף "כלכליסט" לחצו כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות