אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנצ'סטר יונייטד תוקפת את "האבירים האדומים" צילום: רויטרס

מנצ'סטר יונייטד תוקפת את "האבירים האדומים"

דיוויד גיל, מנכ"ל הקבוצה, טוען כי המודל שמציעה קבוצת הרכישה לא יעבוד

04.03.2010, 13:50 | אוריאל דסקל

דיוויד גיל, מנכ"ל מנצ'סטר יונייטד, תוקף את קבוצת "האבירים האדומים", המורכבת מאוהדי הקבוצה שמעוניינים לרכוש אותה מידי משפחת גלייזר.

"קית' האריס יילך לכל מקום אם יש בו יחסי ציבור ואנחנו מקבלים את זה", תקף גיל את המתווך האחראי על גיוס המשקיעים שמוכנים לשלם עד מיליארד ליש"ט למשפחת גלייזר כדי לרכוש את מנצ'סטר יונייטד. "אם תבדקו את מה שהוא עשה בכדורגל אז תגלו שאין לו יותר מדי מה להציע".

גיל הודה כי מחאות האוהדים "משפיעות" על ראשי המועדון ותיאר את חלק מהאנשים בקבוצת האבירים, ביניהם ג'ים אוניל מגולדמן זאקס ועו"ד הבכיר מארק ראולינסון כ"אמינים".

על פי הפייננשל טיימס, מנצ'סטר יונייטד שוקלת להפסיק קשריה העסקיים עם גולדמן זאקס בגלל המוערבות של אוניל בהצעה.

"יש להם את נקודת המבט שלהם והם אנשים הגיוניים ומאוד אינטליגנטיים, אבל אנחנו יכולים לחיות עם המבנה שיש לנו היום. התוצאות הפיננסיות והתחזיות שלנו מראות את זה".

מנצ'סטר יונייטד, שהראתה רווח של 56.5 מיליון ליש"ט בחציון (עלייה מ-36.5 מיליון ליש"ט בשנה שעברה), בחובות של כ-716 מיליון ליש"ט.

"הגלייזרים לא מוכרים", אמר גיל. "אין שום אינדקציה שהם מוכנים למכור. האבירים האדומים יכולים להגיע עם הצעה אבל הם לא ימכרו את הנכס".

קבוצת האבירים האדומים, שכבר מורכבת ממספר אוהדים מאוד עשירים, מחפשת כעת משקיעים גם בחו"ל, ולפי הערכות תגייס כ-40 מיליונרים ומיליארדים, אוהדי מנצ'סטר יונייטד, שיכולים לגייס כל אחד לפחות 20 מיליון ליש"ט לרכישה.

"אני לא יודע איך זה יעבוד", אמר גיל. "אני מעורב בכדורגל מאז 1997 ונסעתי להמון מקומות במנצ'סטר יונייטד. ראיתי איך מנוהלים המועדונים הטובים ביותר והמועדונים צריכים להיות מנוהלים על ידי מודל נקי, גוף אחד שלוקח החלטות. זה מהיר ויעיל. אני לא רואה איך אנשים עשירים, שנעשו עשירים מסיבה מסוימת, לא ירצו להיות תמיד חלק מתהליך קבלת ההחלטות".

בנושא קשור, הגלייזרים – שלא מעוניינים למכור את המועדון לפחות עד 2017 – רואים באינטרנט כתחום בו הם יכולים להגדיל את הכנסות המועדון בעשרות אחוזים.

בזכות טכנולוגיה שמאפשרת גלישה מאוד מהירה, הגלייזרים חושבים שמנצ'סטר יונייטד יכולה להיחשף הרבה יותר בארה"ב ובעולם.

"בעוד חמש עד 10 שנים האצטדיונים יהיו מרושתים לחלוטין", אמר מומחה ל"גרדיאן"."אנשים יצפו בכדורגל דרך האינטרנט ויתאפשר להם ליצור קשרים עם אנשים באצטדיון ולהמר על המשחק ב-Iphone שלהם. אם כל אוהד כדורגל בסין או הודו יסכים לשלם כמה דולרים לחודש עבור השירותים האלה, המועדונים הגדולים בעולם יהיו שווים מיליארדים. הגלייזרים מבינים את זה".  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
רק לחץ של האוהדים ישכנע את הג לוזרים למכור.
אם ימתינו 5 -10 שנים המועדון ירד מגדלותו,החובות יעיקו ושחקנים בכירים ימכרו. מי יתקע לידינו שאם תבוא הצעה שאי אפשר לסרב לה לרכישת ויין רוני הבעלים לא ימכרוהו. ראינו השנה את תחילת התופעה במכירה של רונלדו וטבס. אם לא יבוא שינוי דרסטי ומהר המועדון הגדול הזה ינזק קשות !!!
דוד , חיפה  |  06.03.10
1.
דייויד גיל צריך להזהר במה שהוא אומר...
לפני הרכישה של הגלייזרים דייויד גיל התנגד, טען את מה שכולם ידעו שהרכישה תיצור בעיות כלכליות ואני לא זוכר מה בדיוק הוא אמר, אבל הוא שינה את עורו לחלוטין מרגע שהם הפכו למשלמי המשכורת שלו, לבעלי הבית שלו. עכשיו זה הגיוני לא לרצות בכסאח עם הבעלים, אז הייתי מצפה שפשוט יוריד פרופיל ולא יגיב כשיישאל על הסוגיה, אבל מאז הוא לא מפסיק לתמוך במשפחת גלייזר. בתור המנהל של יונייטד שיודע כמה המועדון היה עשיר לפני הרכישה, וכמה המועדון הזה חייב לאחר הרכישה בגלל המשפחה הגזלנית והחמדנית הזו, הייתי מצפה ממנו שינמיך פרופיל. אני מאוד מקווה שהאבירים האדומים יציעו פורמט שליטה שיהיה מקובל על אוהדי יונייטד ויחד עם האוהדים יתחילו בחרם על מנת ליצור לחץ כלכלי למכור את המועדון. אי אפשר להמשיך עם משפחה שלא מתכננת להשקיע במועדון, אז המועדונים במצב של אפליקציות אייפון וצפייה ברשת וכו' יוכלו להגיע לשווקים חזקים ולחזק נוכחות בשווקים קיימים והכל, אבל מה זה שווה אם המועדון יכל לעשות זאת בלי קשר למשפחת גלייזר? יתרה מזאת, מה זה שווה אם כל שווי המועדון יעלה וכל הרווחים יכסו על חובות עתק במקום לזרום לקופת המועדון לצורכי פיתוח והשקעה בעתיד מוצלח במועדון? אני לא חושב שיש אוהד כדורגל שקונה כרטיס או חולצה ואומר לעצמו "אני תומך במשפחה הזאת ורוצה שירוויחו" כל אוהד נורמאלי משלם על מוצרים וכרטיסים על מנת לתמוך במועדון אותו הוא אוהב!
רן , ירושלים  |  04.03.10