אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטור דה ישראל בסכנת ביטול צילום: אריאלה אפללו

הטור דה ישראל בסכנת ביטול

תחרות האופניים שאמורה להתקיים בפעם הראשונה בישראל בשבוע הבא, נמצאת בסכנת קיום ממשית עקב חילוקי דעות קשים עם משטרת ישראל בנושא דמי האבטחה

04.03.2010, 16:36 | אביתר לנג

חדשות רעות לציבור שוחרי האופניים בישראל. הטור-דה ישראל, תחרות האופניים שאמורה להתקיים בפעם הראשונה בישראל בשבוע הבא, נמצאת בסכנת קיום ממשית עקב חילוקי דעות קשים עם משטרת ישראל בנושא  דמי האבטחה.

האירוע, שאמור להתחיל ביום ראשון הקרוב ואמורים להשתתף בו 150 רוכבי אופניים כאשר מתוכם 50 רוכבי מחו"ל, הוא למעשה אירוע ראשון מסוגו ויחודי שתחילת מסלולו בנהריה הצפונית וסיומו באילת הדרומית.

לקראת האירוע, עמלו מארגניו חודשים רבים כדי להשלים את ההכנות הלוגיסטיות ובנוסף, נועדו מספר רב של פעמים עם ראשי משטרת ישראל, שכמובן לה אמור להיות חלק מרכזי בטור כשתפקידה יהיה לשמור על האבטחה ובנוסף לשריין ולווסת את צירי התנועה בארץ במהלך התחרות, כך שלא תהיה בעיה.

בימים האחרונים, נתגלתה מחלוקת חריפה בין הצדדים, כאשר מנכ"ל החברה המפיקה, דן בזנר, סירב בתוקף לבקשת המשטרה לממן ניידות ואופנועים, זאת בטענה שכלי הרכב ממילא אמורים להיות בעבודה, אך במקרה הזה ינותבו לטובת הטור במקום לכבישים אחרים.

"לא ייתכן שאני אצטרך לשלם על ניידות משטרה ואופנועים שבמקום שיהיו בכביש 70 לדוגמה, יהיו בכבישים שלנו. מדובר באירוע לאומי בעל חשיבות תיירותית עם ערך עליון שמוכר גם ע"י בכירי משרד התיירות וגם ע"י בכירי משרד החוץ".

הסכום אותו דורשת המשטרה עבור אבטחת האירוע מסתכם ב-214 אלף שקל שמופנים לשוטרים, ניידות ואופנועים לאירוע.

לטענתו של בזנר, הוא העביר בימים האחרונים מכתב לראש אגף התנועה במשטרה לביטול הדרישה למימון אופנועים וניידות, מה שאמור להוזיל משמעותית את עלות האבטחה לטור-דה ישראל, אך הקצין סרב בתוקף.

כעת אומרים המארגנים כי במידה והמשטרה לא תבוא לקראת בנושא, הם ייאלצו לבטל את התחרות ואת האירוע ולהודיע לרוכבים שהגיעו מחו"ל, רק כמה שעות לפני שאמור להתחיל הטור, על ביטולו וינסו לעשות עימם טיול אופניים לאורך ישראל.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה ל"כלכליסט": "תהליך עבודת המטה לקראת 'טור דה ישראל' החל לפני מספר חודשים רב. במהלך הדיונים הובהר למארגנים כי השוטרים, הניידות והאופנועים יהיו בשכר כמו גם הסדרנים המוצבים לאורך הציר. בעקבות פניית משרד התיירות, ויתרה המשטרה על סדרנים בשל עלותם תמורת תוספת שוטרים קטנה וגיוס מתנדבים למשימה".

לפי המשטרה: "מדובר במרוץ תחרותי המחייב סגירת צירים רבים ממטולה ועד אילת ובשל חשיבות האירוע עשתה המשטרה מאמץ רב לצמצם בעלויות ע"י הצבת מתנדבים. מעבר לכך לא ניתן להפחית בדרישות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות