אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפן לא מוכנה להחרים את המסחר בטונה צילום: איי פי

יפן לא מוכנה להחרים את המסחר בטונה

במהלך החודש תיערך הצבעה מכרעת על ההצעה להטיל חרם על המסחר הבינלאומי בטונה בלופין, המשמשת להכנת סושי וסשימי. ארה"ב תומכת

05.03.2010, 11:17 | סוכנויות הידיעות

יפן לא תסכים לשתף פעולה אם יוטל חרם על המסחר הבינלאומי של טונה בלופין, המשמשת בעיקר להכנת סושי, כך הודיע בכיר בממשל לאחר שארצות הברית הכריזה על תמיכתה במהלך, שעומד כעת לפני הצבעה מכרעת.

"במקרה הכי גרוע, יפן תצטרך להגיש את ההסתייגויות שלה", אמר סגן שר הדייגות מסהיקו ואמאדה במסיבת עיתונאים. הערותיו נאמרו יממה לאחר שארצות הברית הודיעה על תמיכתה בהצעה להטיל חרם על הסחר הבינלאומי בטונה בלופין, שלטענת פעילים סביבתיים עומד בפני הכחדה במידה ושיעורי הדייג הגבוהים הנוכחיים ימשיכו.

22 דולר למנה

בפגישה שתיערך בקטאר בהמשך החודש, 175 המדינות שחתמו על האמנה על הסחר הבינלאומי במינים של בעלי חיים וצמחי בר המצויים בסכנה (CITES), יצביעו על ההצעה שהועלתה על ידי מונקו. אם היא תאושר על ידי שני שליש מהמדינות החברות, ייאסר המסחר בדג. להערכת הפעילים הסביבתיים, כתוצאה מכך יופחת באופן משמעותי הדיג.

80% מדגי הטונה מגיעים בסופו של דבר ליפן, שם הם נחשבים מרכיב מהותי להכנת סשימי וסושי. טונה בלופין עולה עד 2,000 ין (22 דולר) למנה במסעדות היוקרה בטוקיו. על מנת להקל את רוע הגזירה יכולה יפן להגיש הסתייגויות לחרם, פירוש הדבר שהיא תוכל להמשיך במסחר עם כל מדינה אחרת שתגיש אף היא הסתייגויות. "אם מדינות דיג גדולות נוספות יחזיקו בעמדה דומה לזו של יפן, ייהרס כל הרעיון של האמנה", אומר פעיל בגרינפיס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות