אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההוצאות ימשיכו להמריא? הממשלה דחתה הצעת חוק לפיקוח על הוצאות השרים בחו"ל צילום: צביקה טישלר

ההוצאות ימשיכו להמריא? הממשלה דחתה הצעת חוק לפיקוח על הוצאות השרים בחו"ל

ההצעה באה על רקע דו"ח מבקר המדינה שעסק בביקור שר הביטחון ומערכת הביטחון בסלון האווירי בפריז - שעלה למשלם המסים מיליון שקל

07.03.2010, 15:33 | תומר אביטל

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום (א') הצעת חוק שמטרתה פיקוח על הוצאות השרים בנסיעותיהם לחו"ל. לפי ההצעה, אותה הגישו חברי הכנסת נחמן שי, יואל חסון ואריה אלדד, על שר האוצר, באישור הממשלה, לקבוע כללים לפיקוח על הוצאות שרים היוצאים לחו"ל במסגרת תפקידם.

ההצעה באה על רקע דו"ח מבקר המדינה שעסק בביקורו של שר הביטחון ומערכת הביטחון בסלון האווירי בפריז לפני כשמונה חודשים. לפי המלצת המבקר, מגישי ההצעה טענו כי לנוכח תדירות נסיעתם של חברי הממשלה לחו"ל, ראוי שיעוגנו כללים שיגדירו את ההוצאות המרביות ואת רמת בתי המלון בעבור השרים והנלווים להם בעת שהותם בחו"ל.

ח"כ נחמן שי יזם את הוצאת החוק ביום בו דנה ועדת הביקורת בהוצאות המופרזות של שר הביטחון אהוד ברק על הסלון האווירי בפריז. כזכור, נסיעת המשלחת הבטחונית לסלון האווירי בפאריס ביוני 2009 עלתה למשלם המסים קרוב למיליון שקל. בין היתר, שילמה מערכת הביטחון עבור חדרים שהוזמנו ולא נוצלו וכך ירדו לטמיון 313 אלף שקל.

החוק המוצע, שאותו ועדת השרים דחתה הבוקר, ביקש לקבוע כללים ברורים בדבר הוצאות המותרות בעת נסיעה ושהייה בחו"ל של ראש ממשלה, שר או עובד מדינה, וכן למנוע מצבים בהם תיעשה חריגה יתרה ובזבוז כספי ציבור. עוד הוצע לקבוע סנקציה אישית, שלפיה אם שר חרג מהכללים מבלי לקבל מראש את אישור הממשלה לכך, הוא יישא באופן אישי בעלות החריגה.

מכיוון שוועדת השרים לענייני חקיקה, המייצגת את עמדת הממשלה, פסלה את הצעת החוק, הוא צפוי להידחות על ידי מליאת הכנסת אם יעלה בהמשך השבוע לקריאה טרומית.

 

בשבוע שעבר, אגב, ועדת השרים התבקשה לתת חוות דעת על הצעת חוק שעניינה חשיפת מקור הונם של השרים, גם חמש שנים לאחר סיום כהונתם. הוועדה העבירה את הטיפול בהצעה זו לוועדת האתיקה שבראשה עומד שר המשפטים יעקב נאמן. זה האחרון הודיע בשיחות סגורות כי הוא מתנגד להצעת החוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות