אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה ישראל: נממש נכסים ב-1.5 מיליארד שקל לקיום הסדר האג"ח צילום: אביגיל עוזי

אפריקה ישראל: נממש נכסים ב-1.5 מיליארד שקל לקיום הסדר האג"ח

זאת על מנת לפרוע את האג"ח הקצרה שתונפק במסגרת הסדר החוב. מקורב להסדר החוב: "המשמעות היא שאפריקה מגורים, אפריקה תעשיות ודניה סיבוס נמצאות כעת על המדף"

07.03.2010, 16:47 | סיון איזסקו

על פי דרישת רשות ני"ע אפריקה ישראל פרסמה היום (א') תיקנים לדו"ח זימון אסיפת הנושים שעל סדר יומה אישור הסדר החוב שגובש בין נציגות בעלי האג"ח לבין הנהלת החברה. בדו"ח המתוקן הציגה אפריקה ישראל לראשונה דו"ח תזרים מזומנים חזוי עד לסוף המחצית הראשונה של 2012 , לעומת דו"ח חזוי שהחברה הציגה עד לסוף 2011 בדו"ח המקורי.

דו"ח התזרים המוארך, מציג כי אפריקה תפרע את סדרת האג"ח הקצרה שתונפק (לפדיון תוך שנתיים) באמצעות מימוש של נכסים ופעילויות שיניבו לחברה תזרים פנוי של כ-1.5 מיליארד שקל, עד אמצע 2012. מדו"ח התזרים החזוי עולה כי ללא מימושים אלו, לא יעלה בידיה של אפריקה ישראל לפרוע את סדרת האג"ח החדשה שבכוונתה להנפיק במסגרת ההסדר שהיקפה מיליארד שקל. במילים אחרות, אפריקה תיאלץ להפרד מחלק ניכר מנכסיה הבולטים על מנת שתוכל לשרת את החוב שלה למערכת הבנקאית ולבעלי אגרות החוב.

הערכות הן כי אפריקה ישראל תיאלץ להיפרד במהלך השנתיים הקרובות מאחזקתה (75%) בחברת אפריקה מגורים (העוסקת בייזום נדל"ן למגורים בישראל). אפריקה מגורים נסחרת כיום לפי שווי של כ-830 מיליון שקל וחלקה של אפריקה ישראל בחברה נאמד בכ-620 מיליון שקל.

גורמים שהיו שותפים למו"מ להסדר החוב של אפריקה ישראל מסרו ל"כלכליסט" כי אפריקה עם יציאתו לדרך של ההסדר מרבית הנכסים של אפריקה - אפריקה מגורים, אפריקה תעשיות, דניה סיבוסואולי אף אפי-USA - עולים על המדף. לפי הגורם, אפי פיתוח ואפריקה נכסים לא על המדף מכיוון שאפריקה רואה בהן את האפשרות לעליית הערך הגדולה ביותר עם התאוששות השוק ברוסיה ובמזרח אירופה.

פרופ' אמיר ברנע ששימש כיועץ הכלכלי לאפריקה במסגרת ההסדר, אמר ל"כלכליסט" בעת המו"מ לגיבוש ההסדר כי "פריסת התשלומים החדשה תוכננה כך שהיא תאפשר לחברה להמשיך מחדש בפעילות הליבה - ייזום ופיתוח פרויקטים נדל"ניים ברוסיה ובמזרח אירופה". ברנע הוסיף כי "במקביל, החברה תוכל לממש את הנכסים שאינם בפעילות הליבה בלי לחץ".

על פי התזרים הפעילויות של החברות הבנות יניבו לחברה תזרים פנוי מדי שנה של כ-120 עד 170 מיליון שקל בלבד בשנתיים הראשונות להסדר. מהדו"ח החזוי של אפריקה עולה כי היא מעריכה כי לאחר ההסדר היא תכול לפרוע את מלוא התחייבויותיה לפחות עד אמצע 2012. עם זאת, הערכת זו מתבססת על כך שלבייב יעמוד בהתחייבותו להזרים לחברה 750 מיליון שקל בארבע השנים הקרובות. אפריקה מדגישה ומציינת (באותיות מודגשות ועם קו תחתון) כי ההתחייבות של בעל השליטה להזרים הון לחברה אינה ניתנת לאכיפה ממשית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות