אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הונה כדי לקבל ייצוג, וישלם שכר טרחה

הונה כדי לקבל ייצוג, וישלם שכר טרחה

אהרון קאשי ישלם מכיסו שכר טרחה לוינברג־דורון לאחר שהתברר שלחברה שהציג כמבוססת אין מזומנים

08.03.2010, 09:12 | מארק שון

אהרון קאשי, בעליה של קבוצת קאשי השקעות, יחויב אישית בשכר הטרחה שחייבת החברה למשרד עורכי הדין וינברג־דורון - כך קבע בית משפט השלום בראשון לציון. הסכם שכר הטרחה נחתם בשנת 2004 לאחר מגעים בין קאשי לעו"ד ד"ר משה וינברג, לשם קבלת שירותים משפטיים בניסיון להקים תחנת דלק במושב שיבולים שבנגב.

קאשי טען כי לחברה שבבעלותו גב מסחרי איתן והיא כוללת את חברת הבנייה טיב מעליות ואת חברת טיב אנרגיה. בפרופיל החברה שהוצג לעורכי הדין וינברג ודניאל לכסן נכתב בין היתר כי "קבוצת קאשי השקעות הינה חברת השקעות פרטית שהוקמה מתוך מגמה לנצל את יתרות המזומנים שהצטברו בחברה. לאחרונה ביצעה החברה רכישה של מספר מתחמי קרקע באזור הצפון. יתרונה העיקרי של הקבוצה מתבטא ביכולתה ליזום ולפתח פרויקטים תוך הישענות על הון עצמי". בפרופיל היה פירוט של כמה פרויקטים בהיקף כולל של 4 מיליון דולר, אך מידע זה היה כוזב.

בדיעבד התברר שלחברה אין מהיכן לשלם את שכר הטרחה. השופט שאול מנהיים קבע כי העדות של קאשי התאפיינה ב"גישה מטשטשת ונטייה להציג את החברה באור מחמיא ללא קשר לעובדות ואף בניגוד גמור להן".

פסק הדין ניתח את יסודות עוולת התרמית וקבע כי "כמסקנה לוגית ניתן לקבוע שאלמלא הפרופיל המציג תמונה של איתנות פיננסית לא היתה התובעת (משרד עורכי הדין, מ.ש.) נכנסת להתקשרות שתוכנה כולל אשראי בהיקפים גדולים", קבע השופט.

אחת מטענותיו של קאשי היתה שמשרד עורכי הדין המשיך את היחסים החוזיים אף שלא שולם שכר הטרחה. "הטענה מוזרה", כתב השופט, "האם מי שאשם הוא מי שהמשיך לתת אשראי ולא מי שאינו פורע את חובו ומי שאינו טורח לתקן רושם מטעה שהוא עצמו יצר בדבר קיום יכולת לפרוע את האשראי? הטענה גובלת באבסורד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות