אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל גב ים: "מצפים לעליית מחירים מתונה בהשכרות משרדים" צילום: סיון פרג'

מנכ"ל גב ים: "מצפים לעליית מחירים מתונה בהשכרות משרדים"

החברה הציגה רווח נקי של 222 מיליון שקל ב-2009, עלייה של 41% בהשוואה ל-2008. "הביקוש לשטחי החברה גדל, בעיקר באזורי הביקוש", נכתב בדו"ח הדירקטוריון

08.03.2010, 09:35 | שהם לוי

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של גב יםבשנת 2009 הסתכם ב- 222 מיליון שקל לעומת רווח של 157 מיליון שקל בשנת 2008.

ברבעון הרביעי מציגה החברה הכנסות של 96 מיליון שקל ורווח נקי של 30.9 מיליון שקל שמתוכו 23 מיליון שקל יוחסו לבעלי המניות בחברה. ברבעון המקביל בשנת 2008 רשמה החברה רווח של 14.7 מיליון שקל שיוחס לבעלי המניות, כך שהרווח ברבעון הרביעי של 2009 משקף עלייה של 56%.

הכנסות החברה ברבעון הרביעי עלו ב-13% בהשוואה לשנת 2008, עת בה הציגה הכנסות של 85.8 מיליון שקל עבור אותה התקופה.

"מגמת ההאטה בשוק הנדל"ן המקומי נבלמה"

הפעילות התפעולית של החברה, השכרת מבנים, סיפקה בשנת 2009 הכנסות בגובה של 294 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות ממגזר זה בגובה של 278 מיליון שקל ב-2008. מנגד, ההכנסות ממכירת דירות הסתכמו ב-117 מיליון שקל לעומת 149 מיליון שקל בשנת 2008.

"בחודשים האחרונים של שנת 2009 נראה היה כי מגמת ההאטה שפקדה את שוק הנדל"ן המניב בארץ בשנה האחרונה נבלמה. היקף הביקוש לשטחי החברה גדל, בעיקר באזורי הביקוש; שיעורי התשואה בעסקאות מימושים ורכישות של נדל"ן מניב לא השתנו בצורה מהותית; וקצב גידול היצע השטחים הפנויים הואט, בין היתר בשל האטה בבנייה של נכסים מניבים חדשים שלא הושכרו מראש; נראה כי מחירי השכירות התייצבו, התייצבות העשויה להפוך להתחלת עליית מחירים מתונה", נכתב בדו"ח הדירקטוריון של החברה.

"החברה תמשיך לרכז את פעילותה היזמית בבנייה ייעודית, ובבניה באזורי הביקוש, בהתאם לביקושים ולקצב השיווק בפועל. גם בתחום המגורים ניכרה התעוררות במחצית השניה של שנת 2009, בעיקר במרכז הארץ. זאת על רקע הירידה בהיצע הדירות למכירה במשק והירידה בריבית המשכנתאות.ההתעוררות בשוק הנדל"ן, באה לידי ביטוי גם בפרוייקטים למגורים של החברה: הן בהגברת קצב המכירות והן בעליית מחירי הדירות", נכתב עוד בדו"ח הדירקטוריון של החברה.

מנכ"ל החברה, שרון שוופי, קיבלה בשנה האחרונה שכר בעלות של 3.1 מיליון שקל.

"מצפים לעלייה מתונה במחירי השכירות במשרדים"

רפי ביסקר, יו"ר דירקטוריון חברת גב ים, אמר היום, בהתייחס לתוצאות החברה: "חברת גב ים מסיימת את 2009 עם תוצאות שיא. בשנה זו, שהתאפיינה ברובה בהאטה בשוק הנדל"ן המניב בישראל, הצליחה החברה לשמר את לקוחותיה ואף לשפר את תוצאותיה. עוד הוסיף רפי ביסקר כי גב ים הינה מהחברות החזקות והאיתנות בענף בישראל, בעלת היקף הכנסות גדול משכר דירה ותזרים מזומנים חזק מפעילות שוטפת, הגדלים בהתמדה משנה לשנה".

שרון שוופי, מנכ"ל גב ים, אמרה היום: "גב ים צולחת את תקופת ההאטה כשהיא חזקה ויציבה פיננסית יותר מבעבר. הסכמי השכירות האחרונים שחתמה החברה משקפים מגמה של התגברות הביקושים לשטחי משרדים והיי-טק באזורי ביקוש תוך התייצבות רמות המחירים. התיצבות זו עשויה להפוך להתחלת עליית מחירים מתונה".

"כתוצאה ממגמה זו החלה גב-ים, בין היתר, בהקמת המבנה המרכזי בפארק גב ים הרצליה צפון, בשטח של כ-18,000 מ"ר עיליים, אשר צפוי להתאכלס במהלך 2011 ולהגדיל את הכנסות החברה משכ"ד", הוסיפה שוופי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות