אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל מורא יאח"ה, אל מורא

אל מורא יאח"ה, אל מורא

במדינה בה הפכה המשטרה לשק חבטות אוטומטי נהוג להתעלם מהישגיה, אך האמת היא שבכל הקשור לפרשת דני דנקנר נעשתה עבודה ראויה

08.03.2010, 15:40 | איתי הר אור
סחי ודומן שלטוני, התנהגות אשפתית של אנשי עסקים מתוחכמים והידרדרות מוסרית של אנשי שררה, את כל אלה אוכלים ביאח"ה לארוחת בוקר. זאת הסיבה שהאורות במשרדיה דולקים עד מאוחר - בכל לילה. עצוב לראות איך במדינת ישראל הפכה המשטרה לשק חבטות כמעט אוטומטי. אבל האמת היא שבכל הקשור לפרשת דני דנקנר, כמו גם בכל הפרשות הכלכליות המורכבות הנחשפות בארץ חדשות לבקרים, עושות יחידות המשטרה עבודה מעולה. נכון, ביקורת כלפי חלק מהתנהלות המשטרה הן רצויות וחלקן אף במקומן, אבל גם את הביקורות האלה מפנימה המשטרה, ומנסה לשתפר מדי יום.

פרשת דני דנקנר נחקרת על ידי יחידה אחת מתוך יחידת להב 433. המספר 4 מסמל את 4 היחידות הארציות: היחידה למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ), היחיד הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) והיחידה למאבק בתופעת גניבות כלי הרכב (אתג"ר). 33 מסמל את יחידת הגדעונים, יחידה מיוחדת הפועלת במחוז ירושלים. ביחד הן מהוות אגרוף קפוץ שכוחו רב. מטרת היחידה - אכיפה יעילה מהירה ואפקטיבית, למתן מענה לפשיעה החמורה והמאורגנת ולמאבק בשחיתות ציבורית. בראש להב 433 עומד ניצב יואב סגלוביץ, עורך דין בהכשרתו.

היחידות שאוחדו תחת להב 433 הן הסיירות של המשטרה ונמצאות בחזית אכיפת החוק במדינת ישראל. האולמרטים והליברמנים למיניהם לא יפחידו את חוקרי היחידה. גם לא כשהשר הממונה הוא מושא חקירתם. בפרשת דני דנקנר, כמו גם ביתר הפרשות שבהן עוסקת יאח"ה, מתמודדים החוקרים עם כמויות בלתי נתפסות של חומר חקירה ועם אנשים עתירי ממון והשפעה מצד אחד, ועם לחצים וניסיונות להשפיע על החקירה מן הצד האחר.

בפרשת דני דנקנר נעשית עבודה משטרתית ראויה, שמוכיחה שוב לכל הציניקנים וסנגוריהם שאפשר להטיח האשמות, להשמיץ ולגדף, אבל אי אפשר לפגוע באמת באיכות העבודה. 

כל עבריין, מלוקק או מחוספס, בנקאי או ראש משפחת פשע, יעבור תחילה דרך אחת מהיחידות הללו. לכן, צריך לשמור על יאח"ה, צריך לשמור על להב 433, וצריך לומר בקול גדול "אל מורא יאח"ה, אל מורא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות