אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרדי הרווחה והאוצר הגיעו לסיכום על הפעלת תוכנית סיוע לעמותות המזון צילום: צביקה טישלר

משרדי הרווחה והאוצר הגיעו לסיכום על הפעלת תוכנית סיוע לעמותות המזון

המדינה תקצה 22.5 מיליון שקל לשלוש שנים והקרן לידידות תתרום סכום כפול. עמותות גג שיקומו בחודשים הקרובים יסדירו את פעילות העמותות לייעול הקצאות המזון

09.03.2010, 12:51 | מיקי פלד

לאחר שנתיים של דיונים ומחלוקות – הגיעו משרדי הרווחה והאוצר להסכמות בנוגע להפעלת תוכנית לסיוע לעמותות המזון. מהמשרדים נמסר, כי מדובר בתוכנית תלת שנתית אשר תחל לפעול כבר במהלך שנת 2010, כאשר עיקרה הוא סיוע והסדרה של פעילות עמותות המזון בשגרה ובחירום בתקציב כולל של 22.5 מיליון שקל. הפעלת התוכנית תיעשה באמצעות שיתוף פעולה עם הג'וינט והמגזר השלישי. הקרן לידידות הודיעה כי תתרום 4.5 מיליון דולר לשנה במשך שלוש שנים, כלומר בערך פי 2 מהתקציב שהמדינה תקצה לתכנית.

במסגרת יישום התוכנית תינתן תמיכה לגוף אשר ייבחר על-ידי הג'וינט לצורך מיפוי העמותות הפועלות בתחום המזון ודירוגן, על-מנת ליצור בסיס נתונים רחב. בשלב הבא ייבחרו ארגוני גג אשר יאגדו תחתם עמותות העוסקות בתחום באיזורים שונים בארץ. לדברי אנשי משרד הרווחה, הפעילות תחת עמותות הגג תאפשר חלוקה טובה יותר של הקצאות המזון, כך ששתי עמותות לא יפעלו באותו שטח גיאוגרפי. על-פי הערכות שונות, בישראל בין 40 ל-60 אלף אנשים הנעזרים כל יום בחלוקת המזון של העמותות.

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר, כי "זהו סיכום המשקף נדבך נוסף בתמיכת הממשלה בשכבות החלשות בחברה כחלק ממדיניות כוללת לחיזוקן במהלך המשבר וביציאה ממנו". שר הרווחה, יצחק הרצוג, אמר כי "אנחנו נאבקים כמה שנים בנושא זה, ואני שמח על פריצת הדרך מצד המדינה לפתרון בעיית אי ביטחון תזונתי של חלק מאזרחיה, אשר התרחבה בשנים האחרונות". הרצוג מינה לפני כשנתיים ועדה בין-משרדית לבחינת האחריות של המדינה להבטחת הביטחון התזונתי של אזרחיה. הוועדה, בראשות מנכ"ל משרד הרווחה, נחום איצקוביץ', הגישה את המלצותיה לשר במרץ 2008.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות