אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: פיליפ פרוסט ל"כלכליסט": "מטה טבע לא יועבר לארה"ב"

פרסום ראשון: פיליפ פרוסט ל"כלכליסט": "מטה טבע לא יועבר לארה"ב"

טבע החליטה למנות את פרוסט ליו"ר החברה לאחר שלפני מספר שבועות יצא אלי הורביץ לחופשת מחלה. פרוסט מחזיק 1.6% ממניות טבע בשווי 870 מיליון דולר. בשיחה עם "כלכליסט" אמר פרוסט: "אני בעסקי הפרמצבטיקה 40 שנה - יש לי מספיק ניסיון להרגיש בטוח שהכל יסתדר לטובה". אקסלנס: "החברה צמחה מעבר למידותיו של אדם כזה או אחר, מינוי פרוסט הוא נייטרלי למניה"

09.03.2010, 15:45 | שניר הנדלר

פיליפ פרוסט נבחר היום (ג') לתפקיד יו"ר חברת התרופות טבעבמקומו של אלי הורביץ. טבע צפויה הודיעה היום רשמית על המינוי, כאשר פרוסט נבחר פה אחד לתפקיד. מדובר בסוף עידן בטבע - הורביץ מונה לתפקיד ב-2002, אחרי 25 שנים בכיסא מנכ"ל החברה. בשיחה ראשונה מאז נודע על מינויו לתפקיד אמר פרוסט ל"כלכליסט" בדקות אלה כי "מטה טבע לא יועבר לארה"ב". עוד הוסיף פרוסט כי "אני בעסקי הפרמצטבטיקה כבר 40 שנה, אז יש לי מספיק ניסיון שמאפשר לי להרגיש בטוח שזה יסתדר לטובה".

פרוסט ציין בהודעה הרשמית של החברה כי "הנסיבות אשר הובילו להתפתחויות האחרונות מעציבות את כולנו. אלי הורביץ מילא תפקיד ייחודי ומשמעותי בהתפתחותה של טבע במשך שנים רבות וחברי הדירקטוריון כמו גם עובדי טבע מאחלים לו החלמה מהירה. אני עומד לחלוטין מאחורי מחוייבותנו להמשיך להנהיג את שוק הגנריקה הגלובלי מהמרכז הניהולי שלנו בישראל".

פרוסט, מחזיק ב-1.6% ממניות טבע בשווי של כ־870 מיליון דולר, והיה בעל המניות הגדול באייוואקס אותה רכשה טבע ב-2005.

הורביץ חלה במחלה קשה ויצא לחופשה בת כשלושה שבועות לאחר שעבר טיפולים. כעת מונה פרוסט לאחר שהורביץ פנה לדירקטוריון טבע וביקש שזה ישחררו מכל תפקידיו בטבע.

מורשת ישראלית

לאורך השנים שמר הורביץ בקנאות על המורשת הישראלית שהטמיע בטבע, ועל פי תקנון החברה המנכ"ל מחויב לגור בישראל. למרות זאת, אין בתקנון התייחסות ליו"ר. הפעם האחרונה שהמורשת הישראלית הזו עמדה למבחן היתה כאשר הורביץ החליט שהמנכ"ל דאז, ישראל מקוב, צריך לסיים את תפקידו.

אחד המועמדים הטבעיים לרשת את מקוב היה מנכ"ל טבע צפון אמריקה דאז ג'ורג' בארט - איש עתיר ניסיון עם ותק של 30 שנה בתעשיית התרופות. אבל הדירקטוריון הישראלי של טבע בחר לבסוף דווקא בשלמה ינאי, מועמד מקומי עם קריירה צבאית עשירה ועם ניסיון של שנים אחדות בניהול חברת הביוכימיה מכתשים אגן.

"מינוי נייטרלי למניה"

בחברה עמלו בימים האחרונים להסביר כי הרעיון שלפיו יועבר המטה הניהולי לארה"ב הוא הזוי ביותר, משום שהוא דורש החלטה ברוב של 75% בדירקטוריון והחלטה ברוב גדול עוד יותר של 85% באסיפת בעלי המניות.

"החברה צמחה מעבר למידותיו של אדם זה או אחר. לפיכך, איננו רואים במינויו של פרוסט - בוודאי אישיות מנוסה מאוד בתחום – כגורם שלילי" אמר היום גלעד אלפר מבית ההשקעות אקסלנסכתגובה למינויו של פרוסט. "בהנחה שטבע אינה עוברת לארה"ב, מינויו של פרוסט הוא נייטרלי למניה" הוא סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות