אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות: דירוג הסיכון של פרטנר נותר בעינו, גם בהתחשב בהפחתת ההון צילום: עמית שעל

מעלות: דירוג הסיכון של פרטנר נותר בעינו, גם בהתחשב בהפחתת ההון

הדירוג ימשיך להיות AA- (יציב) בטענה כי העלייה הצפויה במינוף כתוצאה מהפחתת ההון אינה עוברת את המרווח הפיננסי של הדירוג הנוכחי

09.03.2010, 18:32 | גילעד נס

בדרכה לחלוקת הדיבידנד המיוחד בסך 1.4 מיליארד שקל מקבלת פרטנר רוח גבית מצידה של בחברת הדירוג מעלות-S&P. בחברת הדירוג מותירים את דירוג הסיכון של פרטנר, ובעלת השליטה בה, סקיילקס, בעינן, והיא עומדת על AA- (יציב).

"להערכתנו המרווח הקיים בפרופיל הפיננסי של פרטנר בדירוג הנוכחי הינו הולם דיו בכדי לפצות על העלייה הצפויה במינוף כתוצאה מהפחתת ההון", כותבים האנליסטים של מעלות, "יתר על כן, בחישובי היחסים הפיננסיים של פרטנר אנו כוללים את מלוא החוב הפיננסי של סקיילקס וחברת האם שלה, סאני אלקטרוניקה, על מנת לשקף את הסיכון הפיננסי המיוחס למינוף של בעלת השליטה".

במעלות צופים כי פרטנר תמשיך לייצר תזרימי מזומנים פנויים חיוביים מהותיים גם ב-2010, כך שהנזילות צפויה להיוותר מספקת על אף הצורך להחזר אג"חים מהותי במהלך השנה הקרובה.

כזכור, לאחר שמספר בעלי אג"חים של פרטנר הגישו התנגדותם לבית המשפט לביצוע הפחתת ההון וחלוקת הדיבידנד המיוחד, הגיעו פרטנר והמתנגדים להסדר ולפיו שיעור הריבית המשולם על האג"חים יגדל בהתאם להורדות הדירוג של מעלות-S&P, כך שבעלי האג"ח יפוצו על היותם בסיכון גבוה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות