אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רופרט מרדוק לאיחוד האמירויות: "דרושה יותר שקיפות בתקשורת" צילום: mct

רופרט מרדוק לאיחוד האמירויות: "דרושה יותר שקיפות בתקשורת"

בחודש נובמבר הטיימס שבבעלות מרדוק, ירד מהמדפים באיחוד הנסיכויות לאחר שפירסם איור המתאר את שליט דובאי טובע בים של חובות

09.03.2010, 22:38 | סוכנויות הידיעות

רופרט מרדוק הפציר היום בממשלות ערביות לדחות את הצנזורה התקשורתית ולפתוח את מדינותיהם לתחרות זרה במסגרת ועידה שנערכה באבו דאבי, כחלק מניסיונות המיתוג התרבותי של הנסיכות העשירה.

הבעלים והמנכ"ל של ניוזקורפ, אחד המשקיעים הזרים הגדולים בתקשורת באיזור, קרא לרגולציה קלה יותר, אמר כי תמריצים כלכליים יעילים יותר מאשר פרוטקציוניזם.

"נוכח סיפור בלתי מחמיא יהיה זה מפתה להפעיל צנזורה או חקיקה כלשהי כדי למנוע את פרסומו", הוא אמר בפסגת התקשורת של אבו דאבי.

"השווקים שמעוותים את התקשורת שלהם סופם שיעודדו פניקה וחוסר אמון - בדיוק הדברים שאותם ניסו למנוע מלכתחילה", הוא הוסיף עוד. בנובמבר, הטיימס שבבעלות ניוזקורפ, הוסר ממדפי הדוכנים באיחוד האמירויות למשך מספר ימים לאחר שפירסם כפולה עם איור המתאר את שליט דובאי טובע בים של חובות.

בתחילת אותו חודש היעדר שקיפות לגבי גבוה החובות בנסיכות עוררה בהלה בשווקים ובסופו של דבר דובאי ביקשה למחזר חוב של 26 מיליארד דולר. "אני בטוח שאין מחסור במומחים שטסים לכאן ומחמיאים לכם. עבורנו מדובר ביותר ממלים יפות. אנחנו פה מזה זמן ומרחיבים את הנוכחות שלנו בעוד שאחרים נסוגים", אמר הבעלים של סקיי ניוז ופוקס ניוז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות